Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Den otevřených dveří školy

#VYSÍLÁME_ONLINE 27. a 28. listopadu 2020

vytvořeno: 25.11.2020, před 1 rokem v rubrice Aktuality

#VYSÍLÁME_ONLINE, to je náš den otevřených dveří v letošním roce

Naše škola pořádá pro zájemce o studium a jejich rodiče den otevřených dveří v pátek 27. listopadu 2020 v době od 13 do 17 hodin a v sobotu 28. listopadu 2020 v době od 8 do 12 hodin. Na dnu otevřených dveří si můžete prohlédnout školu ve Starém Městě (Velehradská 1527) i odloučené pracoviště v Uherském Hradišti (Revoluční 747). Pokud epidemiologická situace neumožní návštěvu školy, bude den otevřených dveří realizován online! Nabízíme všem zájemcům o studium kontakt s garanty jednotlivých oborů, vedením školy, učiteli jazyků atd. 


A které obory u nás můžete studovat?
Jestliže váš zájem směřuje humanitním nebo přírodovědným směrem a chcete-li studovat na vysoké škole, zvolte si maturitní obor gymnázium. Naše škola podporuje sportovce, a proto vám nabízíme maturitní obor sportovní management. Můžete u nás studovat také maturitní obor agropodnikání se zaměřením na precizní zemědělství. Jsme první školou v republice tohoto zaměření s vybavenou učebnou pro výuku precizního zemědělství. Technické vzdělání s maturitou můžete získat v maturitních oborech mechanik seřizovač a stavebnictví. Kvalitní znalosti a profesní dovednosti získáte v učebních oborech mechanik opravář motorových vozidelobráběč kovůstrojní mechanik a truhlář.

Nevíte, který obor si vybrat?
Podívejte se na unikátní projekt mezi naší školou a regionálními firmami. Projekt "Budoucnost4U" ukazuje žákům základních škol výhody studia strojírenských oborů. Naše škola úzce spolupracuje s firmou KOVOVÝROBA HOFFMANN s.r.o., kde naši studenti absolvují praxi a někteří z nich se pak stanou jejími zaměstnanci. Jestliže vás zajímá projekt "Budoucnost4U", pak se podívejte na webové stránky projektu.

U nás se připravíte na přijímací zkoušky!
Zájemci o studium v maturitních oborech mohou absolvovat přípravný kurz z českého jazyka a matematiky. Proč se ke kurzu přihlásit? V každém kalendářním roce hrají přijímací zkoušky významnou roli při rozhodování o přijetí na SŠ. Je stanovena hranice minimálního počtu bodů pro přijetí a pokud žák tento stanovený počet bodů nezíská, neuspěl u přijímacích zkoušek a nemůže být přijat ke studiu na SŠ. Z tohoto důvodu nabízíme intenzivní přípravný kurz, který je placený. Každý z předmětů (český jazyk a matematika) bude vyučován v bloku 10 hodin. Přihlašovat se do přípravných kurzů můžete na emailu info@sosgsm.cz, kam zašlete vyplněnou přihlášku. Kurzy budou probíhat ve středu v době od 15.30 do 17.00 hodin a začínáme ve středu 20. ledna 2021. Pokud epidemiologická situace neumožní výuku za osobní přítomnosti žáků ve škole, budou všechny kurzy probíhat distančně (výuková videa od učitelů kombinovaná s on-line hodinami, ve kterých budou řešeny dotazy žáků). S výukou přípravných kurzů máme dlouholeté zkušenosti, proto se distanční výuky kurzů nebojíme. 

Chcete vědět aktuální informace? Sledujte nás na školním facebooku! 


​​

PŘEHLED OBORŮ

Gymnázium

Staň se gymnazistou. S námi se neztratíš, věnujeme se kariérovému poradenství, cestujeme, sportujeme.        

Více o oboru  >>
Sportovní management

Baví tě sport? Chceš být trenérem? Chceš se naučit něco o marketingu, psychologii sportu?  Pak studuj sportovní management.

Více o oboru >>

Truhlář

Staň se truhlářem. Jsme jediná škola mezi Hodonínem a Bystřicí pod Hostýnem. V našich dílnách realizujeme reálné zakázky. 
Více o oboru >>

Agropodnikání

Od školního roku 2021/2022 je obor zaměřen na precizní zemědělství. Propojujeme nové technologie s novými poznatky v oboru. 

Více o oboru >>Mechanik
seřizovač

Chceš se naučit pracovat v grafických programech AutoCAD, Inventor, Solid Works a pracovat na řídících systémech? 

Více o oboru >>
Obráběč kovů

V moderně vybavených dílnách se naučíš základy programování CNC strojů, práci v grafických programech. 
Více o oboru >>

Stavebnictví

Projektování v Archi- nebo AutoCADu, spolupráce s firmou Skanska, individuální praxe, navrhování staveb. To je obor stavebnictví. 

Více o oboru >>


   

Strojní
mechanik

Pojď se naučit práci s kovovými materiály. Naučíme tě tvarovat, ohýbat, vrtat, opracovat a můžeš také získat svářečský průkaz. 

Více o oboru >>

Mechanik opravář motorových vozidel

Baví tě auta? Rád bys je opravoval? Tak pojď studovat k nám. Máme v nových dílnách moderní vybavení.
Více o oboru >>© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město