Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Den otevřených dveří

14. ledna 2022

datum akce 14.1.2022, před 4 měsíci | vytvořeno: 14.12.2021, před 5 měsíci v rubrice Aktuality

Naše škola pořádá pro zájemce o studium a jejich rodiče den otevřených dveří v pátek 14. ledna 2022 v době od 13 do 17 hodin. Na dnu otevřených dveří si můžete prohlédnout školu ve Starém Městě (Velehradská 1527) i odloučené pracoviště v Uherském Hradišti (Revoluční 747).

Aktuální informace k opatřením (budeme průběžně aktualizovat, stav k 14. 12. 2021))
Den otevřených dveří se řídí opatřením o konání veřejných a soukromých společenských akcí, které se mohou konat s limitem účastníků 100 osob uvnitř. Pokud je na akci přítomno více než 20 osob, musí všichni přítomní starší 12 let při příchodu prokázat splnění jedné z následujících podmínek:

  • prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání obřadu,
  • aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní.

U dětí mladších 18 let a osob s kontraindikací k očkování lze k prokázání bezinfekčnosti použít i RT-PCR test starý nejvýše 72 hodin. Bez dodržení výše zmíněných podmínek se může setkat nejvíce 20 osob.

Během společenských akcích uvnitř platí povinnost mít nasazený respirátor bez výdechového ventilu min. třídy FFP2 (KN95 / N95) vždy. 

A které obory u nás můžete studovat?
Jestliže váš zájem směřuje humanitním nebo přírodovědným směrem a chcete-li studovat na vysoké škole, zvolte si maturitní obor gymnázium. Naše škola podporuje sportovce, a proto vám nabízíme maturitní obor sportovní management. Můžete u nás studovat také maturitní obor agropodnikání se zaměřením na precizní zemědělství. Jsme první školou v republice tohoto zaměření s vybavenou učebnou pro výuku precizního zemědělství. Technické vzdělání s maturitou můžete získat v maturitních oborech mechanik seřizovač a stavebnictví. Kvalitní znalosti a profesní dovednosti získáte v učebních oborech mechanik opravář motorových vozidelobráběč kovůstrojní mechanik a truhlář.


Nevíte, který obor si vybrat?
Podívejte se na unikátní projekt mezi naší školou a regionálními firmami. Projekt "Budoucnost4U" ukazuje žákům základních škol výhody studia strojírenských oborů. Naše škola úzce spolupracuje s firmou KOVOVÝROBA HOFFMANN s.r.o., kde naši studenti absolvují praxi a někteří z nich se pak stanou jejími zaměstnanci. Jestliže vás zajímá projekt "Budoucnost4U", pak se podívejte na webové stránky projektu.

U nás se připravíte na přijímací zkoušky!
Zájemci o studium v maturitních oborech mohou absolvovat přípravný kurz z českého jazyka a matematiky. Proč se ke kurzu přihlásit? V každém kalendářním roce hrají přijímací zkoušky významnou roli při rozhodování o přijetí na SŠ. Je stanovena hranice minimálního počtu bodů pro přijetí a pokud žák tento stanovený počet bodů nezíská, neuspěl u přijímacích zkoušek a nemůže být přijat ke studiu na SŠ. Z tohoto důvodu nabízíme intenzivní přípravný kurz, který je placený. Každý z předmětů (český jazyk a matematika) bude vyučován v bloku 10 hodin. Přihlašovat se do přípravných kurzů můžete na emailu info@sosgsm.cz, kam zašlete vyplněnou přihlášku. Kurzy budou probíhat ve středu v době od 15.30 do 17.00 hodin a začínáme ve středu 19. ledna 2022. Pokud epidemiologická situace neumožní výuku za osobní přítomnosti žáků ve škole, budou všechny kurzy probíhat distančně (výuková videa od učitelů kombinovaná s on-line hodinami, ve kterých budou řešeny dotazy žáků). S výukou přípravných kurzů máme dlouholeté zkušenosti, proto se distanční výuky kurzů nebojíme. Přihlášku najdete v dolní části stránky.


Chcete vědět aktuální informace? Sledujte nás na školním facebooku! 

Gymnázium

Staň se gymnazistou. S námi se neztratíš, věnujeme se kariérovému poradenství, cestujeme, sportujeme.        

Více o oboru  >>

Agropodnikání

Od školního roku 2021/2022 je obor zaměřen na precizní zemědělství. Propojujeme nové technologie s novými poznatky v oboru. 

Více o oboru >>

Stavebnictví

Projektování v Archi- nebo AutoCADu, spolupráce s firmou Skanska, individuální praxe, navrhování staveb. To je obor stavebnictví. 

Více o oboru >>

Sportovní management

Baví tě sport? Chceš být trenérem? Chceš se naučit něco o marketingu, psychologii sportu?  Pak studuj sportovní management.

Více o oboru >>

Mechanik seřizovač

Chceš se naučit pracovat v grafických programech AutoCAD, Inventor, Solid Works a pracovat na řídících systémech? 

Více o oboru >>

Strojní mechanik

Pojď se naučit práci s kovovými materiály. Naučíme tě tvarovat, ohýbat, vrtat, opracovat a můžeš také získat svářečský průkaz.

 Více o oboru >>

Truhlář

Staň se truhlářem. Jsme jediná škola mezi Hodonínem a Bystřicí pod Hostýnem. V našich dílnách realizujeme reálné zakázky. 
Více o oboru >>

Obráběč kovů

V moderně vybavených dílnách se naučíš základy programování CNC strojů, práci v grafických programech. 
Více o oboru >>

Mechanik opravář motorových vozidel

Baví tě auta? Rád bys je opravoval? Tak pojď studovat k nám. Máme v nových dílnách moderní vybavení.
Více o oboru >>

.

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město