Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Přírodní učebna jako centrum vzdělávání

Cílem projektu "Přírodní učebna jako centrum formálního i neformálního vzdělávání" s referenčním číslem projektu PF04-15/019 je vytvořit přírodní učebnu v areálu SOŠ a Gymnázia Staré Město. Přírodní učebna bude sloužit nejen k realizaci environmentálních aktivit v oblasti EVVO na naší škole, ale stane se také centrem neformálního vzdělávání (např. pro včelařský či geocachingový kroužek). Projekt je realizován v období od 1. července 2015 do 30. května 2016.

V rámci projektu jsme vystavili bylinkovou spirálu, která je osázena mátou, meduňkou, kontryhelem, rozmarýnem, levandulí, stévií, oreganem, pažitkou, koriandrem a dalšími bylinami. Nakoupili jsme srubové lavice, které jsou rozmístěny do kruhu a vytvářejí tak základ přírodní učebny. Na pozemku školy jsou rozestavěny hmyzí hotel a domeček pro včely a škvoří domečky. Tato útočiště pro hmyz byla naplněna a vytvořena studenty školy. 

V arboretu školy bylo provedeno mapování a označení stromů a výsledkem naší práce je přehledná mapa arboreta školy. Výukový materiál k přírodní učebně stejně jako mapa arboreta a informace k bylinkové spirále jsou ke stažení ve formátu pdf.

Mgr. Soňa Patočková
© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město