Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Den otevřených dveří

12. únor 2021

vytvořeno: 9.12.2020, před 3 roky v rubrice Aktuality

Naše škola pořádá pro zájemce o studium a jejich rodiče den otevřených dveří. Nově jsme si pro vás připravili i další dva dny otevřených dveří v únoru 2021, a to v pátek 12. února 2021 v době od 15 do 17 hodin.  

Vzhledem k současné epidemiologické situaci bude den otevřených dveří realizován online! Nabízíme všem zájemcům o studium kontakt s garanty jednotlivých oborů, vedením školy, učiteli jazyků atd. 


Odkazy na Google Meet na pátek 12. února 2021

Odkazy budou funkční v době od 15 do 17 hodin. Pro připojení se na Google Meet potřebujete použít váš emailový účet (nejlépe ten, který máte vytvořen na gmailu). V případě technických problémů použijte tento vytvořený gmailový účet (otevreno456@zak.sosgsm.cz a heslo je: otevreno456) nebo volejte pana Slavíka na telefonu: 776 805 505. 


Agropodnikání, stavebnictví a informace o přijímacích zkouškách


meet.google.com/wbs-tixb-phz


Mgr. Soňa Patočková
zástupkyně ředitele školy

Gymnázium

meet.google.com/tau-qjfe-rmy


Ing. Borková
statutární zástupkyně ředitele školy

Ekonomika a podnikání se zaměřením na sportovní management

meet.google.com/zer-wwki-eah

Mgr. Bedřich Chromek
ředitel školy

Mechanik seřizovač a učební obory (Truhlář, automechanik, obráběč kovů a strojní mechanik)

meet.google.com/nke-qsvy-hnx


Ing. Miroslava Kořínková
zástupkyně ředitele školy


Nevíte, který obor si vybrat? A které obory u nás můžete studovat?


Jestliže váš zájem směřuje humanitním nebo přírodovědným směrem a chcete-li studovat na vysoké škole, zvolte si maturitní obor gymnázium. Naše škola podporuje sportovce, a proto vám nabízíme maturitní obor sportovní management. Můžete u nás studovat také maturitní obor agropodnikání se zaměřením na precizní zemědělství. Jsme první školou v republice tohoto zaměření s vybavenou učebnou pro výuku precizního zemědělství. Technické vzdělání s maturitou můžete získat v maturitních oborech mechanik seřizovač a stavebnictví. Kvalitní znalosti a profesní dovednosti získáte v učebních oborech mechanik opravář motorových vozidelobráběč kovůstrojní mechanik a truhlář.

Podívejte se na unikátní projekt mezi naší školou a regionálními firmami. Projekt "Budoucnost4U" ukazuje žákům základních škol výhody studia strojírenských oborů. Naše škola úzce spolupracuje s firmou KOVOVÝROBA HOFFMANN s.r.o., kde naši studenti absolvují praxi a někteří z nich se pak stanou jejími zaměstnanci. Jestliže vás zajímá projekt "Budoucnost4U", pak se podívejte na webové stránky projektu.


U nás se připravíte na přijímací zkoušky!
Zájemci o studium v maturitních oborech mohou absolvovat přípravný kurz z českého jazyka a matematiky. Proč se ke kurzu přihlásit? V každém kalendářním roce hrají přijímací zkoušky významnou roli při rozhodování o přijetí na SŠ. Je stanovena hranice minimálního počtu bodů pro přijetí a pokud žák tento stanovený počet bodů nezíská, neuspěl u přijímacích zkoušek a nemůže být přijat ke studiu na SŠ. Z tohoto důvodu nabízíme intenzivní přípravný kurz, který je placený. Každý z předmětů (český jazyk a matematika) bude vyučován v bloku 10 hodin. Přihlašovat se do přípravných kurzů můžete na emailu info@sosgsm.cz, kam zašlete vyplněnou přihlášku. Kurzy budou probíhat ve středu v době od 15.30 do 17.00 hodin a začínáme ve středu 20. ledna 2021. Pokud epidemiologická situace neumožní výuku za osobní přítomnosti žáků ve škole, budou všechny kurzy probíhat distančně (výuková videa od učitelů kombinovaná s on-line hodinami, ve kterých budou řešeny dotazy žáků). S výukou přípravných kurzů máme dlouholeté zkušenosti, proto se distanční výuky kurzů nebojíme. Kurzy jsou v současné době již plně obsazeny. 

Chcete vědět aktuální informace? Sledujte nás na školním facebooku! 

Vše o přijímacích zkouškách najdete zde.© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město