Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Známe vítěze soutěže "Staň se architektem"

vytvořeno: 5.2.2018, před 6 roky v rubrice Aktuality

Navrhni vlastní stavbu; to bylo zadání již 4. ročníku soutěže, kterou vyhlašuje SOŠ a Gymnázium ve Starém Městě ve spolupráci s učitelkami oboru Stavebnictví. Letos zaslali do soutěže žáci ZŠ a ZUŠ ve věku od 8 do 15 let celkem 51 prací. Práce byly rozděleny dle věku autorů do dvou kategorií. Kategorie mladších žáků obsahovala práce po sedmou třídu včetně, v kategorii starší žáci byly práce od žáků osmých a devátých tříd.

Každoročně jsou hodnocené práce provedené ručně – tužkou, pastelkami, tuší nebo fixy, ale jsou to také návrhy vytvořené pomocí počítače a grafických programů. Je obdivuhodné kolik fantazie dokáží autoři vložit do svých prací. Letos přibyly dokonce fotografie modelů staveb, které zaslali žáci ZUŠ Brno. Zajímavé je, že se nám někteří zruční návrháři do soutěže vrací v dalších ročnících.

A jak to tedy dopadlo?

1. cenu v kategorii mladších žáků si odnesl Jakub Daňhel ze ZŠ Sportovní Uh. Hradiště, 2. místo získala Michaela Moravčíková ze ZŠ Březová a 3. místo obsadila opět ZŠ Sportovní Uh. Hradiště a Barbora Daňhelová. Vítězkou starší kategorie byla Anna Gistrová ze ZŠ Sportovní Uh. Hradiště. Její práce nese název Hotel SHOE. Za zmínku stojí i 2. místo Adama Miči ze ZŠ Uh. Ostroh a Michala Řezníčka ze ZŠ Sportovní Uh. Hradiště. Ve všech případech a zejména u vítězky práce vynikaly profesionálním provedením.

Vyhlášení výsledků soutěže probíhá vždy v rámci dne otevřených dveří v pořádající škole a žáci ZŠ i jejich rodiče mají možnost seznámit se mimo jiné i s obsahem studijního oboru Stavebnictví. Tento maturitní obor je na škole už 20. rok a věříme, že i letos se najde dost zájemců o studium.

Ing. Marie Hrubošová

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město