Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Zlaté holky z naší škol(k)y

vytvořeno: 16.5.2017, před 3 roky v rubrice Aktuality

Již tradičně v dubnu vrcholí turnaj středních škol ve futsalu, který pořádá Fotbalová asociace České republiky. Posledních 10 let patří k nejúspěšnějším účastníkům i děvčata SOŠ a Gymnázia ve Starém Městě trénující v 1. FC Slovácko.

V silné sestavě jsme nastoupili už od základních kol. V Otrokovicích jsme nastříleli dvěma soupeřům 22 branek a naši svatyni bezchybně pohlídala gólmanka Kamila Hladíková. Postup nám nezhatil ani žádný ze soupeřů v divizním finále 21. února v Rousínově s výsledky 20:0 (Gymnázium Velké Pavlovice), 12:0 (SZŠ Merhautova Brno) a 3:0 (Gymnázium Brno Křenová). Posledně zmiňovaný zápas byl nakonec nejlepším výkonem ze strany soupeře v rámci celého turnaje. K vidění sice nebyl konstruktivní futsal, ale v těžkém zápase jsme dokázali udržet čisté konto.

Konferenční finále Východ hostil opět Rousínov. Tentokrát byli k dispozici i hráčky vyšších ročníků, a tak se očekával hladký postup do republikového finále. Kvalitu naši sestavy neovlivňovaly reprezentační povinnosti ani zranění hráček, a navíc postupovaly dva nejlepší celky, což umožňovalo napravit i případné zaváhání v některém ze zápasů. Žádné překvapení se ani tentokrát nekonalo a bez jediného inkasovaného gólu jsme si poradili postupně s celky Ostravy Poruby 6:0, Hradce Králové 9:0, a nakonec se Sedlčany 5:0.

Tento rok připadlo finále na úterý 18. 4. 2017. Fotbalová asociace ČR podpořila týmy tak, aby mohly přivést i fanoušky. Po rychlé domluvě se rozhodlo o účasti žáků 2. a 3. ročníků. Vzhledem ke stavu našich silnic jsme vyrazili 3 hodiny před naším prvním zápasem směr Žďár nad Sázavou. Úvaha to byla správná a po strastiplné cestě jsme autobus na chvíli proměnili v šatnu a holky nastupovaly do zápasu v 9:30 přímo z autobusu. Po krátkém oťukávání rozjela děvčata opět svůj gólostroj a zasypala bránu soupeře střelami. I díky kvalitnímu výkonu obrany dívek z hlavního města se skóre v první půli vyvíjelo jen postupně. V druhé půli se projevila lepší sehranost našich dívek, které upravily na konečných 7:1 a zajistily si účast ve finále. Za staroměstskou školu skórovaly Waltrová 3, Vojtková 2, Bieliková a Šenkeříková.

Rozhodující utkání bylo negativně ovlivněno nízkým počtem soupeřek. Zatímco v předchozích kolech stačilo děvčatům z Varnsdorfu 7 kvalitních hráček na to, aby nastřílely dostatek gólů soupeřkám, konkurovat třinácti středoškolačkám ze Starého Města nedokázaly. Kondičně odešly po 10 minutách a zbytek zápasu už byl exhibicí v našem podání. Zdecimované soupeřky si gól na 10:1 daly samy po závaru před jejich brankou. Konečné skóre 11:1 bylo trpkým koncem pro tým, který si vybojoval účast ve finále.  Skórující hráčky za SOŠ a Gymnázium Staré Město: Stařinská 3, Jílková 2, Janíková, Waltrová, Molková Malatová a gól z pokutového kopu si připsala i naše skvělá branařka Hladíková.

Nejlepší hráčkou turnaje byla vyhlášená Eliška Janíková.

Sestava:

Hladíková Kamila – branařka
Janíková Eliška – kapitánka, Waltrová Klára, Maťavková Ludmila, Jílková Karolína, Molková Tereza, Fabová Klaudia, Vojtková Kateřina, Barnetová Sára, Příkaská Kristýna, Bieliková Laura, Valášková Natálie, Šenkeříková Denisa, Jakešová Eliška, Malatová Aneta, Čagánková Barbora, Stařinská Dáša, Psotková Kristýna

Trenér: Mgr. Branislav Horňák


Spolupracujeme

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město