Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Zkouška PET, FCE, CAE a CPE nanečisto na naší škole

vytvořeno: 13.9.2021, před 3 roky v rubrice Aktuality

Milí studenti,

pokud uvažujete o složení mezinárodní zkoušky z angličtiny PET, FCE (úroveň B1, B2), nebo dokonce CAE či CPE (úroveň C1, C2) máte velkou příležitost si celou zkoušku vyzkoušet u nás ve škole za speciální cenu! V pátek 22.10. 2021 k nám do školy přijedou certifikovaní hodnotitelé z JŠ PARK Brno, kteří vám umožní si vyzkoušet všechny části zkoušky (reading, listening, writing and speaking). Poté zkoušku vyhodnotí a do 2 týdnů vám pošlou výsledky, které vám mohou pomoci se rozhodnout, zda zkoušku konat.

 V případě úspěšného složení zkoušky FCE (B2) by vám mohl certifikát nahradit maturitní zkoušku z angličtiny na gymnáziu, na SOŠ stačí zkouška PET (B1).

Podrobnější informace o zkouškách, termínech, materiálech na procvičení atd. najdete na: https://www.zkouskypark.cz/. Pokud váháte, kterou zkoušku zvolit, pomoci vám může test, který najdete na: https://www.cambridgeenglish.org/test-your-english/general-english/

Přihlásit se na zkoušku nanečisto můžete do 30. 9. 2021 osobně u svého vyučujícího angličtiny nebo v kabinetu Mgr. Romana Chovance. Cena zkoušky je 500,- Kč, žáci naší školy dostanou příspěvek 200,- Kč z OPS. Celková cena tak činí pouze 300,- Kč.

S vyplněnou přihláškou prosím zároveň o zaplacení poplatku 300,- Kč. Pokud o zkušební testy bude mít zájem příliš velký počet studentů, přednost dostanou žáci maturitních ročníků, popř. 3. ročníků. V případě dalších dotazů se obraťte na svého English teacher.

Happy to hear from you!

Mgr. Roman Chovanec© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město