Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Získali jsme certifikát eTwinning Label

vytvořeno: 8.11.2017, před 8 roky v rubrice Aktuality

Tak vypadá naše školní logo (viz obrázek), které vytvořila studentka Vendula Lapčíková ze 2.H. Patří dalšímu ročníku mezinárodního  programu eTwinning plus, zaměřeného nejen na země Evropské unie, ale i státy s nimi sousedící. Vytvořili jsme tým ze žáků 1.H a 2.H, kteří studují ruštinu. K návrhu  našeho projektu „Příroda a architektura“  se doposud přidaly dvě zahraniční školy. Jedná se o střední školu z ukrajinského města Krivij Rog a obchodní akademii z východního Slovenska v Michalovcích.

Náš nový projekt se vztahuje k zajímavým místům našeho regionu, na nichž budeme hledat architektonické komplexy, které jsou propojeny s přírodou. Obsahuje dvě části, kterým bude ještě předcházet vzájemné seznámení našich škol v prostředí na internetu „eTwinnning space“ . O to se například starají naši fotografové Ivana Odstrčilíková a Dominik Šrom ze 2.H.

První část se zaměří na architekturu 20.století a druhá na starší období dle výběru obou stran. Každá škola vytvoří prezentace z vlastních fotografií jednoho vybraného místa, v nichž bude 5-6 snímků. Vyfotografované objekty bude komentovat slovníček pojmů v českém nebo ukrajinském nebo slovenském jazyce na jedné straně a ruském jazyce na druhé straně. S touto slovní zásobou se studenti pak obeznámí ve svých hodinách ruštiny. Projekt potrvá do konce školního roku 2017-2018.

Mgr. Zdeňka Šupková


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město