Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Zeměpisná olympiáda

Školní kolo

vytvořeno: 2.1.2024, před 6 měsíci v rubrice Aktuality

Co všechno se dá najít v atlase o Africe, vzpomenout si na složení atmosféry, hluboce se zamyslet nad věkovým složením obyvatel Běloruska a Keni či správně přiřadit, kde leží vybrané české CHKO a co vlastně chrání a čím jsou ohrožena - tyto výzvy nabídlo zájemcům o zeměpis letošní školní kolo zeměpisné olympiády.

Letos se ho 6. 12. 2023 zúčastnilo 34 žáků naší školy napříč ročníky. Účastníci soutěžili písemně ve dvou částech. Schopnost orientovat se v atlase a vyčíst z něj potřebné informace prokazovali v části „práce s atlasem“ a v části „práce bez atlasu“ zase zhodnotili své všeobecné geografické znalosti.

A vítězi jsou: Zdeňka Jindrová ze 4. G, která obsadila 1. místo díky nejlepšímu výsledku v obou částech soutěže. Na 2. místo dosáhl Adam Dostalík ze 2.G a bronzovou medaili z loňského roku těsně obhájil Vít Pernička ze 3.H a je posledním postupujícím do okresního kola.

Děkuji všem zúčastněným za čas a energii, kterou soutěži věnovali, a také svým kolegům za pomoc při organizaci soutěže! A postupujícím přeji hodně štěstí v dalším kole!

Za sekci geografie
Mgr. Marcela Chovancová


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město