Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Zážitkové kariérové poradenství na naší škole

vytvořeno: 20.12.2021, před 2 roky v rubrice Aktuality

Na co máme talent? Kde hledat vlastní potenciál? Kam bychom měli v budoucnosti směřovat? Je dobré obětovat práci den i noc? Jak končí a jak začínají profesní kariéry? Odpovědi na tyto i mnoho dalších otázek dostali studenti gymnaziálních ročníků v úterý 14. prosince od lektora semináře Najdi svůj potenciál Ing. Marka Pavlíka Ph.D., který se jako bývalý ředitel úspěšné společnosti podělil o své rady a zkušenosti svým typickým, strhujícím způsobem. V prvním bloku se studenti dozvěděli o nutnosti hledání a uspořádání vlastních hodnot, a také o rozdílu mezi úspěchem a štěstím. Na konci bloku Marek Pavlík představil také typologický model osobnosti, který sestavil se svým týmem a naučil studenty, jak s ním pracovat.

V druhém bloku účastníci využili své přípravy z domova, během které si vypracovali speciální test osobnosti. Ten si poté s lektorem vyhodnotili, a díky tomu se dozvěděli více o svých silných stránkách. Tyto znalosti jim mohou pomoci při budoucím profilování v pracovním kolektivu a hledání vhodné pracovní pozice.

Dvouhodinový seminář měl zejména studentům mladších ročníků nabídnout možnost osobnostního rozvoje a případnou pomocnou ruku při rozhodování o výběru vysoké školy, což se povedlo a zkušenosti z úterního dopoledne v budoucnu určitě využijí.

Jakub Hříbek, 4.G


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město