Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Wir waren in Wien

vytvořeno: 19.12.2022, před 2 roky v rubrice Aktuality

Více než 50 žáků naší školy se 6.12.2022 vydalo na poznávací výjezd do vánoční Vídně.


Vídeň, hlavní město Rakouska, které je nám velmi blízké nejen geograficky, ale i našimi společnými dějinami, je místo, které vás pohltí svou historií a o Vánocích svými proslulými vánočními trhy, za kterými jsme se i my vydali. V brzkých ranních hodinách jsme vyjeli ze Starého Města, přes Břeclav do Vídně. Před jedenáctou hodinou jsme dorazili do centra a rozdělili se do tří skupin na prohlídku města, kterou si pro nás připravili naši učitelé němčiny. Každá skupina tak měla možnost vidět nejdůležitější památky od vídeňského orloje Ankeruhr, přes židovské náměstí Judenplatz, dominantu Vídně Stephansdom až po Hofburg.

Vídeň je v tento adventní čas vyzdobena na každém rohu. Na žádném náměstí nechybí stánky s občerstvením a suvenýry, které jsme si mohli zakoupit v našem volném čase odpoledne. Po čtvrté hodině, když už se začalo stmívat, jsme se všichni sešli a prošli jsme se společně večerní Vídni a užili si atmosféru krásně ozdobeného a adventně nasvíceného centra města. Počkali jsme na autobus a příjemně unavení jsme jeli domů.

Exkurze byla velmi zajímavá a moc se nám líbila. Děkujeme našim učitelům za hezký, nevšední zážitek a těšíme se na další zajímavou exkurzi.

 

Eva Mitáčková, 2.H


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město