Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Vzpomínky na Prahu

4.S v Praze

vytvořeno: 22.10.2015, před 8 roky v rubrice Aktuality

Ve středu 23. září nastal námi dlouho očekávaný den. V brzkých ranních hodinách se naše třída 4.S  vydala Leo Expresem do Prahy. Po příjezdu na hlavní nádraží jsme se vydali uložit svá zavazadel na hostel, kde jsme byli ubytováni.  Poté se naše kroky směřovaly do Technického muzea, odkud někteří z nás ani nechtěli odejít. Cestou zpět jsme prošli Staroměstským náměstím, zhlédli orloj a navštívili Wax muzeum, kde jsme pořídili spoustu selfie se slavnými osobnostmi.  Naše únava stoupla na maximální možnou úroveň a paní učitelky byly nuceny nás zavést na hostel .  Zde jsme nabrali síly na večerní představení v Ypsilonce. Hra  Prodaná  nevěsta s obsazením herců Lábus, Eben, Vacek se nám velmi líbila, dokonce jsme obdrželi děkovný email za naše spontánní reakce a navození krásné atmosféry s pozváním na další představení.

Druhý den započal prohlídkou O2 arény s odborným výkladem.  Prošli jsme zázemí haly,  skyboxy  a měli možnost sledovat trénink HC Sparty Praha. Odtud jsme absolvovali cestu na  Vyšehrad,  navštívili  hřbitov, který je považován za místo národní hrdosti.  Jsou zde pohřbeni nejvýznamnější české osobnosti. Je tu tolik majestátních jmen, že je velmi těžké jedno vyslovit a přitom desítky druhých neopomenout.  Dále následovala cesta do  velkého  nákupního centra Chodov,   kde jsme se občerstvili a něco nakoupili. Večer jsme strávili zábavou na hostelu a dalšími školami, které zde byly ubytovány.

Třetí, bohužel poslední den jsme prožili na Karlově mostě , Pražském hradě a ve Zlaté uličce . Obdivovali  jsme tyto krásné historické stavby i přehlídku čestné stráže.  Následoval rozchod na oběd a možnost dokoupení suvenýrů a dárků  na Václavském  náměstí.  Za celý výlet jsme ani jednou neporušili školní řád a ani neohrozili dobrou pověst naší školy. Proto nikdo z nás nebyl zraněn ani se neztratil. Tento náš poslední výlet naše paní učitelky zvládly na jedničku, proto jim děkujeme za výbornou organizaci a hlavně za krásné vzpomínky na celý život.

Roman Hnilička, 4.S© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město