Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Vyšší cíl

Vernisáž výstavy výtvarných prací studentů gymnázia

vytvořeno: 17.1.2019, před 1 rokem v rubrice Aktuality

V pondělí 14. ledna se uskutečnila již pošesté vernisáž výtvarných prací gymnaziálních studentů Střední odborné školy a Gymnázia Staré Město, která nese název Vyšší cíl. Díla vznikla pod vedením Martiny Suchánkové. Pozvání přijal starosta Starého Města Josef Bazala a společně s ředitelem školy Bedřichem Chromkem zahájili vernisáž.

Inspirací pro název byl obrázek Venduly Lapčíkové, která se inspirovala dílem Leonida Afremova s názvem Baloons. Horkovzdušné balóny, které jsou na obrázku míří vysoko, a proto název Vyšší cíl. Program byl obohacen také hudebními vstupy. Na úvod zazněla píseň Život je jen náhoda v podání školního sboru, který vede Barbara Tyrajová. Solově vystoupila talentovaná žákyně z 1.G Alexandra Fay Pavlová a dvojice děvčat z 1.H Zuzana Bachanová a Adéla Havalová. Samotného závěru se opět ujal sbor a zazpíval nelehkou, ale živou píseň David a Goliáš. K příjemné atmosféře přispělo také občerstvení, které si žáci výtvarné výchovy pro ostatní připravili.

Výstavu si mohou prohlédnout návštěvníci školy ve vestibulu a přilehlé chodbě. K vidění jsou díla tvořená různými technikami, která se vztahují k jednotlivým etapám dějin umění. Najdeme zde portréty i zátiší, krajinky i abstraktní umění.

Fotografie z vernisáže jsou ve fotogalerii.

Mgr. Martina Suchánková


Spolupracujeme

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město