Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Výměnný pobyt Německo 2018

vytvořeno: 15.10.2018, před 1 rokem v rubrice Aktuality

Mluvit německy, poznat nová místa a města, navázat nová přátelství, zorientovat se v cizojazyčném prostředí, prezentovat sebe a naši školu a ještě mnohem víc nabízí výměnný pobyt, který je každoročně organizován sekcí německého jazyka. Akce je pořádána každoročně a je rozdělena do dvou částí – jarní návštěva německých studentů u nás a podzimní výjezd našich studentů do Německa.

V letošním roce se výměnného pobytu zúčastnili žáci 2. a 3. ročníku. Výměnný pobyt pro žáky připravily Mgr. Kohoutová a Mgr. Hlavačková. Cesta do Tönisvortu a zpět byla realizována autobusy společnosti Student Agency. Po příjezdu k partnerskému gymnáziu pro nás bylo připraveno velmi milé uvítání. Před budovou na náš čekali naši němečtí kamarádi s českou vlajkou a posterem s nápisem v češtině. Po uvítání panem ředitelem byli žáci rozděleni do hostitelských rodin ke svým německým kamarádům, s nimiž se znali z jejich jarní návštěvy u nás.

Následujícího dne čekala naše žáky návštěva ve výuce, při níž mohli zjistit, jak funguje německé gymnázium, jak probíhá výuka, ale třeba také to, jakým způsobem jsou němečtí žáci hodnoceni a jak velká váha je přikládána aktivitě ve výuce. V odpoledních hodinách přijal celou naši výpravu na místní radnici starosta města Tönisvorst pan Thomas Gossen.

I další dny našeho pobytu měly poznávací ráz. Podle programu, který pro nás připravila německá strana, jsme měli možnost navštívit města Köln am Rhein, Bonn a Aachen. V každém z uvedených míst jsme podnikli podnětné a obohacující exkurze. Cesta byla vždy realizována místní MHD a vlaky, což rovněž podtrhlo výjimečnost tohoto výměnného pobytu.

Víkendový program byl zcela v režii hostitelských rodin. A tak se naši žáci, i navzdory nevlídnému počasí, které o tomto víkendu panovalo, podívali na další zajímavá místa a poznali nejen blízké, ale i vzdálenější okolí města Tönisvorst.

Výměnný pobyt proběhl ve velmi příjemné atmosféře. Pro všechny zájemce a milovníky němčiny máme dobrou zprávu – v příštím roce se můžete těšit na další díl tohoto seriálu! Přihlašovat se můžete už nyní v kabinetě německého jazyka! Těšíme se na vás!

Za sekci německého jazyka
​Helena Hlavačková


Spolupracujeme

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město