Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Výlet na Buchlov

vytvořeno: 12.1.2022, před 2 roky v rubrice Aktuality

V průběhu prázdnin, 27. prosince 2021, podnikl skvělý kolektiv 1.H túru na hrad Buchlov. Ráno se odvážlivci a turističtí nadšenci setkali na autobusovém nádraží v Uherském Hradišti a vydali jsme se vstříc našemu cíli. Po cestě jsme posbírali i zbytek spolužáků a hlavně paní učitelku a po krátké cestě jsme se ocitli v Buchlovicích.

Plán byl jasný: oddechnout si od vánočního shonu, zazpívat si několik koled a samozřejmě užít si společně strávený čas. Ačkoliv se všichni správně oblékli, našli se i takoví, kteří podcenili zejména obuv. Ale i přes všechny překážky jsme se dostali k naší první zastávce. Na rozcestí v Buchlovicích jsme vytáhli naše zpěvníčky a poté, co jsme si přečetli krátký vánoční příběh, jsme si zazpívali koledy.

Další zastávkou už byl samotný hrad. Po zdolání zledovatělé cesty jsme se nakonec dostali na vrchol kopce a dopřáli jsme si zaslouženého odpočinku. Ochutnali jsme všemožné cukroví a po vyfocení společné fotky jsme se přesunuli na Barborku. U kaple jsme se vydýchali, rozhlédli se po okolí a pak už nás čekala cesta zpět. Turistické tempo výpravy bylo ale tak rychlé, že jsme byli zpět v Buchlovicích s velkým předstihem před odjezdem autobusu. Proto jsme naši pěší trasu protáhli až na Břestek a následně až do Tupes. Tady jsme se konečně dočkali autobusu a plní zážitků jsme odjížděli domů.

Za celou třídu musím říct, že tahle pauza mezi všemi vánočními návštěvami a pohádkami byla skvělá a vítaná. Výlet jsme si obrovsky užili a určitě takových akcí chceme podniknout ještě spoustu.

 Klára Pavlicová, 1.

H

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město