Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Výlet do Anglie očima Karolíny Kuželové

vytvořeno: 11.10.2016, před 8 roky v rubrice Aktuality

V termínu 24.-30. září jsme navštívili Velkou Británii. Nejvíc času jsme strávili v Londýně, ale zdrželi jsme se například i na zámku Hampton Court, Oxfordu nebo Brightonu. Neviděli jsme však pouze městský život, podnikli jsme totiž túru po útesech Seven sisters. Anglií nás provázela milá průvodkyně Radka, která nás zásobila jak „mapičkami“ tak zajímavostmi z minulosti i současnosti země. Pobývali jsme v britských rodinách, které se o nás krásně staraly, a po dlouhém dni nám vždycky připravily něco dobrého k snědku. Ti, kteří měli štěstí, ochutnali například typické Fish’n’chips. Jednou jsme si zkusili, jak to chodí na britských školách.

V Londýně jsme navštívili spoustu zajímavých míst. Naši cestu jsme zahájili v Greenwichi, kde se nachází nultý poledník a slavná observatoř založena králem Karlem II. Nesměla však chybět místa  jako Big Ben, Buckinghamský palác, Hyde park, Trafalgar Square, Picadilly Circus, známá muzea či Oxford street, kde jsme utratili většinu těžce od rodičů vyžebraných peněz.

Výstup na Seven sisters nás nestál tolik liber jako spíš slz, potu a svačiny. Chození z kopce a do kopce po několik kilometrů je totiž docela náročné, ač se to možná na první pohled nezdá.

Ti, co se neztratili v labyrintu, si prohlédli krásy Hampton Court a blízký park, ve kterém volně žijí jeleni. Později toho dne nás očaroval Oxford svými colleges, třeba Christ Church College, kde je známé schodiště a jídelna, která inspirovala tvůrce filmů o Harrym Potterovi. Kouzelné byly i samotné uličky města, ve kterých jakoby se zastavil čas před stovkami let.

Většina navštívila brightonské akvárium Sea Life, tři z nás se však raději procházeli komnatami Royal Pavillion, který je stavěn v orientálním stylu, což je pro Británii hodně atypické. Poté jsme měli rozchod po městě, který opět někteří strávili shoppingem, jiní se zase bavili na slavném Brighton Pier.

Celý výlet do Anglie se dá hodnotit jako úspěšný. Procvičili jsme si angličtinu, nakoupili si spoustu věcí ve slavném PRIMARKU, neztratili jsme se a hlavně jsme ve zdraví přežili cestu autobusem.


Karolína Kuželová, 2.H© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město