Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Víte, co znamená Czech Zero Waste?

My už to víme!

vytvořeno: 1.4.2019, před 4 roky v rubrice Aktuality

Holky z blogu Czech Zero Waste se už více než čtyři roky snaží co nejvíce omezit svůj odpad. Nemusí tak už skoro vůbec vynášet koš.  A to není jediná pozitivní věc,  kterou jim život bez odpadu přináší.

Jak to dělají, si přišlo 5 studentů naší školy, ze tříd 1. ES a 2. A poslechnout a inspirovat se.  Ve čtvrtek 21. 3. 2019 odpoledne, v kavárně Café 21 v Uherském Hradišti v rámci filmového festivalu Jeden svět, nám během první hodiny  Helča Škrdlíková, sympatická studentka Environmentálních studií a udržitelného rozvoje na Olomoucké univerzitě Palackého, představila

  • co to zero waste život je
  • jak se k němu postupně propracovávají
  • jak nakupovat bez obalů
  • jak omezit používání jednorázových plastů
  • jak se dá cestovat bez odpadů a s minimální uhlíkovou stopou.

V další hodině prostor dostala a našim dotazům se věnovala také mladá podnikatelka Katka Kovaříková, která v Uherském Hradišti rozjela první krámek s potravinami a ekodrogerií bez obalu - Bezobalov. Tato přednáška byla po podzimní projekci dokumentu „Oceán plastů“, spojené s besedou s odborníky,  již druhou v pořadí zaměřenou na problematiku plastů a odpadů, které se naši studenti v tomto školním roce v rámci předmětů Člověk a prostředí a Chemie zúčastnili.

Ing. Jana Hubená

.

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město