Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Velká výzva aneb Lockdown 2021

vytvořeno: 9.3.2021, před 3 roky v rubrice Aktuality

Vážení studenti a studentky, milí příznivci školy,

pro zpestření současné situace, kdy jsou povoleny procházky pouze na katastru vaší obce, vyhlašujeme malou soutěž LOCKDOWN 2021. Co je cílem soutěže a co máte udělat? Vaším úkolem bude vyrazit na procházku, projížďku v katastru vaší obce a to tak, abyste vaší chůzí či jízdou vytvořili pomocí GPS přístroje ve vašem telefonu nebo chytrých hodinkách obrázek.

A jak to mám udělat? A co vám mám poslat? Potřebujeme od vás zaslat .GPX soubor se záznamem vaší trasy (tedy vašeho obrázku). Stačí vám k tomu mobilní telefon např. s aplikací Bike tracker nebo chytré hodinky s GPS. Podrobný návod pro použití aplikace Bike tracker najdete v příloze.

A co za to? Z příchozích GPX obrázků vybereme 3 nejkreativnější nápady. Výherci se mohou těšit na plakát se svým obrazcem, drobné propagační předměty školy a možnost tisku na 3D tiskárně.


Pravidla

1. Cestu pro vytvoření obrazce můžete absolvovat pěšky, na kole, na koloběžce či na kolečkových bruslích, a to pouze v katastru obce, ve které máte trvalé bydliště. Soutěž je otevřená nejen pro žáky školy, ale i pro širokou veřejnost. Pro vytvoření obrazce můžete použít nejen ulic a uliček, ale i volný prostor (např. louku), pokud ji v katastru obce máte. Prosím, buďte hlavně opatrní a dbejte na svou osobní bezpečnost.

2. Minimální délka trasy musí být nejméně 2 km (aby obrázek vynikl na plakátu).

3. Váš .gpx soubor zašlete na email patockova@sosgsm.cz a v emailu uveďte následující údaje: jméno a příjmení autora obrazce, vaše bydliště a délku trasy. Do předmětu zprávy napište prosím: Lockdown 2021.

4. Výherce vybere porota složená z 5 zaměstnanců školy.

5. Soutěžní příspěvky posílejte do 31. března 2021.


Rady a tipy

1. Odkaz na aplikaci Bike tracker: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sportandtravel.biketracker
2. Trasu můžete plánovat s pomocí portálu https://mapy.cz/ nebo https://www.google.com/maps


Na vaše práce se těší
​Mgr. Soňa Patočková© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město