Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Vědci studentům

Jak přednášky viděla Barbara Galečková

vytvořeno: 20.6.2016, před 4 roky v rubrice Aktuality

V pondělí a úterý (13. a 14. června 2016) jsme se (10 žáků z  2.G,H) zúčastnili projektu s názvem ,,VĚDCI STUDENTŮM 2", konaném na Fakultě logistiky a krizového řízení v Uherském Hradišti. A hned na začátku musím říct, že jsem nadšená ještě teď!

První den po příchodu jsme obdrželi pár dárků, sladké občerstvení a po pár minutách  celý program začal. Začínalo se přednáškou publicisty a komentátora pana Ing. Tomáše Přibyla, pojmenovanou ,,Den na oběžné dráze a výprava na Mars". Už ten název zněl velmi lákavě a musím říct, že vyprávění a argumentace pana Přibyla předčila má očekávání. Kdo by třeba tušil, že když nad oceánem „padá hvězda“, že to se pálí v atmosféře týden staré použité spodky kosmonautů z družice na oběžné dráze?

Rozmanitost oborů a to, že se nás pozvaní vědci nesnažili poučovat, ale naopak sdělovat samé zajímavosti ze své práce, způsobilo, že jsme se ani na minutu nenudili. Celým programem nás provázeli velice příjemní organizátoři projektu, skvělé občerstvení a hlavně poutaví přednášející. Potkali jsme se také třeba s velice známým chemikem Michaelem Londesboroughem, který měl divadelně pojatou přednášku o boranech, které právě zkoumá, s panem Mgr. Tomášem Cikrtem a jeho výkladem "Jak rozumně užívat léky", Mgr. Romanem Nerudou a spousty jinými. Jak už jsem se zmínila, rozmanitost poznatků byla opravdu velká, a proto si každý z nás mohl najít to své.

Barbara Galečková, 2.H


Spolupracujeme

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město