Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

V republice stříbrní!

vytvořeno: 14.6.2023, před 3 měsíci v rubrice Aktuality

Republikové finále ve fotbale se uskutečnilo 6. - 7. června 2023 v Kuřimi nedaleko Brna. Do turnaje se probojovalo 6 nejlepších středoškolských týmů, kterým se podařilo zvítězit ve všech kolech kvalifikace. První kolo začalo už na podzim v jednotlivých okresech a následovalo krajské kolo. Naši fotbalisté uspěli 23. 5. 2023 v krajském finále v Bílovci, a tak získali postup do celorepublikového finále.

Samotný finálový turnaj se odehrál ve dvou skupinách po třech týmech. První den sehrálo každé mužstvo dvě utkání o postup do semifinále. Jako první soupeř SOŠ a Gymnázia Staré Město byl vylosován tým SŠ Bohemia Chrudim. Napínavé utkání skončilo smířlivou remízou 2:2 (střelci gólů Jonáš, Barát). V druhém utkání ve skupině vyhráli naši fotbalisté 3:1 nad OA Kubelíkova Praha (střelci gólů Novotný, Barát, Kolář).

Podařilo se nám zvládnout i rozhodující zápas se SPŠ České Budějovice a vítězství 2:1 (střelci gólů Novotný, Kolář) posunulo naše kluky do finálového souboje se SPŠ Hradec Králové. Silný soupeř nás tlačil již v úvodu a podařilo se mu vytěžit vedení o dvě branky. V druhém poločase se hra vyrovnala, ale naše neproměněná penalta a zahozené gólové šance nám znemožnily změnit skóre. Prohra 0:2 znamenala smutný, hořký konec. Přesto je pro tak mladý tým stříbrná medaile krásným výsledkem.

Všem fotbalistům za celý turnaj děkujeme a upřímně gratulujeme k vynikajícímu sportovnímu výkonu.


Hráči:
Martin Mezihorák (1.E), Ondřej Mikač (3.H), Adam Slouka (3.H), Šimon Kolář (3.H), Filip Marek (3.H), Adam Jonáš (3.E), Michal Tabara (1.E), Aleš Navrátil (1.E), Roberto da Costa (1.E), Daniel Barát (1.S), Lukáš Novotný (1.S), Lukáš Hrbáček (1.M), Adam Bárta (1.M), Adam Dobrovolný (2.E), Jakub Bimka (2.S)


Mgr. Vlastimil Šišák

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město