Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

V Praze bylo blaze

A ani ne moc draze

vytvořeno: 21.9.2016, před 8 roky v rubrice Aktuality

Ve středu 14. září 2016, kdy jsme se potkali v brzkých ranních  hodinách na nádraží, studenti 4.E mnoho úsměvů na tváři neměli. To se naštěstí změnilo již během jízdy LEO Expressem, který uháněl směrem k dobrodružství v hlavním městě. S malým zpožděním a velkým nadšením budoucí ekonomové a jejich doprovod vysedli v Praze a vydal se pěšky k nedalekému ubytování do hostelu ELF. Ani opravdu nesnesitelné vedro neodradilo turistickou skupinku z Moravy k dlouhé pěší exkurzi po důležitých památkách. Pod křídly zkušené průvodkyně, Soni Patočkové, byli studenti zahlceni informacemi o zajímavých památkách a architektuře hlavního města. Václavské náměstí, ulice Na Příkopě, focení u ČNB (pro kolegyni Swětíkovou), Prašná brána, Staroměstské náměstí, Karlův most, Národní divadlo, Letná a mnoho dalšího bylo náplní únavné, ale zajímavé asi dvaceti kilometrové procházky. Navštívili jsme také Národní technické muzeum, kde si každý našel to své. Někdo staré automobily a letadla, někdo televizní studio a někdo muzejní restauraci se studenou vodou a levným smaženým sýrem. I tak žíznivá a hladová skupina nutně potřebovala občerstvit, což se podařilo při exkurzi nového minipivovaru Národní na Národní třídě. Posílení studenti se demokraticky rozhodli a odhlasovali, že přece ještě musí vidět večerní Prahu. A tak naše 25 členná skupinka zamířila na Petřín a Hradčany, aby mohla obdivovat svítící Prahu. Znaveni a plni zážitků ulehali budoucí ekonomové na postele v žižkovském hostelu.

Druhý den, po vydatné snídani, jsme zamířili do centra na krátkou pěší exkurzi po Pražském hradu. Poté se studenti přesunuli na Karlovo náměstí, kde nás čekala Neviditelná výstava, ze které si studenti odnesli nevšední zážitky.  Dále následoval rychlý přesun do Holešovic, na Laser game. Studenti a učitelé se rozdělili na dvě skupiny, vyfasovali vesty a samopaly a hurá na akci do temné arény. Po několika přestřelkách se rozebrali výkony jednotlivých bojovníků a celá skupinka se přemístila směrem k Žižkovu, kde jsme navštívili památný Vítkov. Po krátkém focení unavení a hladoví studenti zamířili do žižkovských obchůdků a restaurací doplnit energii. I po tomto únavném dnu našlo několik studentů energii k hraní karet či sledování fotbalu na hostelu.

V pátek jsme rychle opustili náš hostel, na Hlavním nádraží dali věci do úschovy a odešli opět do centra města, kde následoval dlouhý rozchod. Studenti se rozdělili do malých skupinek a každý trávil čas po svém. Někdo nakupoval, někdo se věnoval kvalitní gastronomii a někdo odpočíval u dobrého kafíčka. V odpoledních hodinách už nás čekal jen sraz na nádraží a odjezd domů. Exkurze v Praze byla zdařilá a studenti ekonomie budou mít rozhodně na co vzpomínat.

Mgr. Benedikt Chybík© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město