Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Uklízeli jsme Česko!

Naše škola se zapojila do úklidu okolí školy v rámci dne Země

vytvořeno: 20.4.2016, před 7 roky v rubrice Aktuality

I letos jsme se zapojili do výzvy Ukliďme svět, ukliďme Česko.  Jde o dobrovolnickou úklidovou akci, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek

Naše škola se do akce zapojila v pátek 15. dubna 2016 prostřednictvím tříd 2.G, 2.H, 1.E, 2.E a 3.E. Naše akce probíhala v součinnosti s městem Staré Město, které nám poskytlo pytle na třídění odpadu, rukavice a reflexní vesty. Naše škola měla na starosti 3 úseky: okolí Salašky, okolí cyklostezky na Zlechov a okolí Mlýnského náhonu, který se nachází "pod" školou. Dohromady jsme vysbírali cca 400 kg odpadu, který jsme roztřídili. V průběhu akce došlo i na objevení dvou černých skládek, jejichž existence byla nahlášena místostarostovi Starého Města Mgr. Martinu Zábranskému.

Pan místostarosta studentům zaslal děkovný dopis:

Vážení přátelé,

rád bych Vám poděkoval jménem města Starého Města za aktivní účast a spolupráci na organizaci Staroměstského Dne Země, který se uskutečnil za vydařeného počasí tento pátek a sobotu. Odvezli jsme 2 plné korby náklaďáku se separovaným odpadem - plast a zbytek. Akce velmi zdařená a jak si dovolím podotknout především smysluplná. Vše ku prospěchu pěkného vzhledu Starého Města a našeho životního prostředí.

Ještě jednou děkuji, Martin Zábranský

Mgr. Soňa Patočková


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město