Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Týden, kdy jsme se nenudili

Šikovní automechanici ze 3.D v akci

vytvořeno: 16.12.2020, před 3 roky v rubrice Aktuality

Poslední pracovní týden žáků 3. D v kalendářním roce 2020 byl ve znamení značky BMW. Tuto příležitost jsme měli díky Ondřeji Dobčákovi z téže třídy. Bylo mi ctí se dívat, s jakým zájmem, soustředěností a klidem si šlechtí svůj právě zakoupený vůz BMW E39 2.2i/125kw M Packet.

Zapálenou dvojici mladých mechaniků BMW doplňoval Marek Švadlenka. Na voze provedli výměnu veškerých olejových náplní motoru, převodovky a rozvodovky. Následovala diagnostika a odstranění nežádoucích zvuků z podvozku a ve finále přetěsnění motoru. Vše zvládl tento skvělý tým mechaniků na výtečnou. Na jejich práci a znalostech bylo znát, že značce BMW jsou oddáni.

Tímto však pracovní náplň neskončila, kluci zvládli vyměnit rozvody na voze VW Passat 2.0 TDi 103KW. Zde bych zdůraznil čas opravy - 7 hodin bez pomoci učitele odborného výcviku. Auto ještě v den příjmu zakázky opouštělo brány našich dílen.

Ve stejném týdnu odborného výcviku se skupina ve složení Matěj Malina, Ondra Petzina, Radek Chvátal, Ondra Baránek, Lukáš Hanák a Erik Hanuš rozhodla zabojovat se Škodou Octávii 1.9 TDI 81kw. Byla zde nutná výměna palivového čerpadla, což obnášelo opět demontáž, montáž a seřízení rozvodů. Další práce je čekaly na podvozku, zavěšení tlumení a brzdové soustavě.  Pracovalo se ze všech stran auta současně. Tempo žáků bylo přesně takové, jaké u zodpovědné práce má být. Kompletní oprava se stihla do pátku.

A protože Marek Švadlenka nevydrží chvíli bez práce, dostal do ruky dnes už vzácný retro kousek - zachovalou Škodu Favorit 1.3 44kw. Servis motoru a oprava mechanického tachometru. Ani jeden z problémů ho nezaskočil.

Závěrem těchto řádků a zároveň kalendářního roku bych chtěl v této nelehké době poděkovat celé skupině žáků 3.D za skvělý pracovní výkon, který ukázal, že máte „drive“, práce vás baví a vy máte před sebou báječnou budoucnost. 

Martin Pírek
učitel odborného výcviku


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město