Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Tajemství energie

Přednáška Dr. Michaele Londesborougha, Ph.D

vytvořeno: 12.11.2015, před 8 roky v rubrice Aktuality

V rámci Týdne vědy a techniky pořádané akademií věd ČR se v úterý 3. 11. 2015 zúčastnili žáci chemického semináře ze 3. ročníku gymnázia přednášky Dr. Michaele Londesborougha, Ph.D z Ústavu anorganické chemie AV ČR. Přednáška s názvem Tajemství energie II byla zorganizována ve spolupráci s Nadací Tomáše Bati Zlín a British Council.

Michael svým vystoupením plným efektních a názorných pokusů vnesl světlo do problematiky energetických zdrojů. Zdůraznil, že v dnešní době získáváme většinu energie spalováním fosilních paliv, což je stav neudržitelný, a přitom to tak vůbec být nemusí. Aktuální výzvou pro vědce, politiky a celou naši společnost jsou alternativní zdroje energie.

Díky experimentům, které doprovázely akustické a vizuální efekty, bylo vystoupení atraktivní a inspirující. Show byla nabitá energií i vtipem a diváci byli zataženi přímo do poučného vědeckého příběhu o vzniku energie na Zemi a její využívání v celé historii lidstva.

Vědecká show Dr. Michaela Londesborough nezklamala Vaše očekávání. Na tomto odkazu se můžete podívat na videozáznam přednášky na Čepkově: https://youtu.be/gbnXYPtXglI

Ing. Růžena Borková


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město