Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Světlušky pomáhají svítit nevidomým

vytvořeno: 20.9.2017, před 7 roky v rubrice Aktuality

Stalo se již dobrou tradicí, že se naši studenti a studentky účastní  sbírky pro Světlušku. Sbírka se koná po záštitou Českého rozhlasu a podporuje ji mnoho známých osobností (např. Aneta Langerová).  Počet žáků, kteří se zapojují do této akce každý rok roste a letos se připojili i chlapci z 2.H Martin Řehola a Martin Vincour. Spolu s dívkami ze 2.H  Kristýnou Kašnou, Lucií Novotnou, Ivanou Odstrčilíkovou, Lucií Jurákovou, Vendulou Lapčíkovou, Míšou Ježovou, Terezou Švédíkovou a Katkou Merčákovou s Ivou Trchalíkovou ze 3.H, tvořili skvělý tým.

I tento rok jsme se snažili pomoci  této charitativní akci  v ulicích Starého Města i Uherského Hradiště   i na naší škole. Vybraná částka byla poslána organizátorům sbírky a přesný obnos  vybraných peněz bude sdělen později. V loňském roce se podařilo vybrat víc než 17 tisíc, což je určitě úctyhodné množství.

Děkuji  Světluškám i všem, kteří přispěli menší i větší částkou, studentům, učitelům, zaměstnancům škol, trenérům fotbalu, jmenovitě panu Z. Botkovi, který podpořil sbírku částkou 1000 Kč, našim skvělým kuchařkám a dalším lidem,kteří mají srdce na pravém místě. Tak ať svítíte nejenom v září.

Mgr. Jana Horáková, organizátorka sbírky Světluška


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město