Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Studentky SOŠ a Gymnázia Staré Město opět bezchybné

vytvořeno: 24.1.2022, před 2 roky v rubrice Aktuality

Družstvo dívek SOŠ a Gymnázia Staré Město se již tradičně účastní futsalového turnaje, který pořádá Fotbalová asociace České republiky. Turnaj zahájily žákyně na výbornou a v úvodním kole vyhrály a postoupili do Divizního finále, které se odehrálo 20. ledna 2022 v Rousínově u Brna.

Nebylo však jednoduché poskládat tým. I když registrovaných hráček máme na naší škole desítky, jejich tréninková vytíženost, zranění, školní a reprezentační povinnosti neumožňovali celé řadě z nich nastoupit. Na poslední chvíli se podařilo angažovat nejmladší svěřenkyně doplněné o několik zkušených opor. Nebylo však předem jasné, jaké kvality tato spolupráce přinese. Družstva soupeřů však netvořily jenom hráčky fotbalu, a tak našim fotbalistkám vzdorovali jenom chvíli. Ty respektovali taktické pokyny a místo agresivní hry v osobních soubojích využívali svojí technické převahy. To vedlo k mnoha výstavním trefám a všechna děvčata se zapsala do střelecké listiny. O největší porci branek v síti soupeřů se postarala Hlaváčová Monika a byla po zásluze odměněna. I přes absenci jednoho soupeře jsme předvedli velmi zodpovědný výkon a postoupili jsme do Oblastního kola turnaje, kde se utkáme s nejlepšími celky z jižních Čech a severní Moravy.

Sestava:
Batoušková Jana (brankařka), Tomečková Johana (C), Furiková Kateřina, Žufánková Jana, Ferencová Michaela, Hlaváčová Monika, Polášková Vendula, Hanáčková Nikol

Trenér: Mgr. Branislav Horňák

Výsledky:

SPŠ Purkyňova Brno : SOŠ Staré Město: 0:14
Hanáčková 5, Hlaváčová 3, Žufánková 2, Polášková 2, Furiková 1, Ferencová 1

OA T. Bati a VOŠ ekonomická Zlín :SOŠ Staré Město:  0:12
Hlaváčová 4, Žufánková 3, Polášková 2, Tomečková 1, Furiková 1, Ferencová 1


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město