Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Studenti zamířili do Lotyšska

Poslední mobilita v rámci projektu Water: formula, life and poesy

vytvořeno: 27.6.2016, před 8 roky v rubrice Aktuality

Byla neděle 5. června 2016 a my jsem se sešli na nádraží ve Starém Městě, odkud jsme se v 6:28 vydali vlakem společnosti Leo Expres do Prahy na Wilsonovo nádraží.Ve 14:30 jsme pokračovali v cestě do Rigy letadlem. Pro některé z nás to byl první let letadlem vůbec. Pozorovali jsme fascinující krajinu a oblaka z opačné strany. Po přistání na Rižském letišti nás překvapil razantní teplotní propad. Ale než jsme se stačili vzpamatovat ze zimy, tak už na nás čekaly rodiny, které si nás odvezly k sobě domů.

Následujících 5 dnů byl pro nás připraven úžasný program. Navštívili jsme například vodní elektrárnu, vědecké centrum, kde jsme pozorovali rozmanité atrakce, podívali jsme se k moři. Večery jsme trávili vždy spolu. Nebyla nouze o zábavu, konverzaci nejen v anglickém jazyce a taky spoustu smíchu. Nejkrušnější se pro nás zdála středa, kdy jsme prezentovali naše zkušenosti s projektem. Nakonec to pro nás ale byla hračka a přineslo nám to spoustu cenných zkušeností. Společně jsme si zatancovali, smáli se atd.                                                                

Čas bohužel rychle utíkal a tak přišlo na řadu loučení. Rodiny nás přivezly na letiště, a tam se s námi rozloučily. Tento projekt nám přinesl hodně zážitků, nových přátelství a nezapomenutelných vzpomínek. Rádi bychom poděkovali lotyšskému týmu za to, že se nám tak věnovali. 

Monika Valčuhová, Pavel Ladman a Radim Mikyska


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město