Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Stavíme budoucnost aneb inspirujeme se přírodou

2. ročník

datum akce 17.9.2022, před 2 roky | vytvořeno: 5.8.2022, před 2 roky v rubrice Aktuality

Zveme vás na 2. ročník festivalu stavebních řemesel, technologií a techniky pro malé i velké stavitele od 3 do 99 let. Unikátní akci pro rodiny s dětmi, studenty, odbornou ale i laickou veřejnost. 

Akce proběhne v sobotu 17. září od 9 do 17 hodin v areálu Střední odborné školy a Gymnázia ve Starém Městě (ulice Velehradská 1527). 

Pro účastníky akce je připraven bohatý program. Představíme vám praktické dovednosti, které ve škole nezískáte. Poznáte odborníky z praxe. Na PROFI stanovištích dodavatelů stavebních materiálů si odborníci připravili aktivity pro děti, kde si vyzkoušíte různé stavební dovednosti. Budete zateplovat, zdít, malovat, vrtat, bagrovat, pokládat střechu, dlažbu, vyzkoušíte si virtuální realitu a mnoho dalšího.  

Absolvováním odborných stanovišť získáte „MISTROVSKOU ZKOUŠKU“ a medaili stavebního mistra.  

Také vás provedeme výstavou fotografií měst budoucnosti, které postavilo více než 1000 žáků základních škol 4 krajů v rámci projektových dnů Nadačního fondu Řemeslo pomáhá pod názvem „Mladí architekti a stavitelé“.  Výzvou bude během celého dne společně postavit nové město budoucnosti. 

Se studenty si vyrobíte ptačí krmítko v truhlářské a zámečnické dílně pod vedením našich studentů a mistrů. (Nejen) tatínci mohou poměřit své síly v soutěži zatloukání hřebíků na čas.

Občerstvení po celý den zajištěno. Nebude chybět ani cukrová vata pro děti a tombola s praktickými dárky pro všechny.

Chcete vědět více? Sledujte nás zde. Postupně vám představíme jednotlivá stanoviště.


Partnery akce jsou: BAUMIT, BEST, CEMIX, DEN BRAVEN, DITON, EURONÁŘADÍ, FAKRO, HELUZ, ISOVER, MAPEI, SCHIEDEL, SIEVERT, SIKA, TOPTRADE, URSA, WIENERBERGER, XELLA, MNO Polášek, DULUX a PRIMALEX, TOPTRADE, TRADIX


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město