Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Stavaři soutěžili v celostátním kole soutěže ARCHICAD

vytvořeno: 31.3.2016, před 8 roky v rubrice Aktuality

Ve dnech 16. - 18. března 2016 proběhl již 15. ročník celostátní soutěže v grafických programech určené pro studenty středních škol oboru stavebnictví. Na tuto soutěž naše škola vysílá nepřetržitě celých 15 let své zástupce a máme zde velmi dobré jméno. Letošní soutěže se zúčastnilo 30 škol z České republiky a 2 školy ze Slovenska. Soutěžilo celkem 60 studentů. Pořádající škola SPŠ v Českých Budějovicích pojala tento jubilejní ročník jinak. Zadání práce proti předcházejícím ročníkům bylo velmi komplikované, jak stavařsky, tak i pro modelování. Na druhou stranu všichni účastníci dostali dárek. Učitelé v podobě velmi kvalitního odborného školení, pro studenty byla připravena exkurze do ZOO Hluboká na téma „Stavíme pro zvířátka“.

A jak jsme dopadli? Letos jel do Budějovic velmi mladý tým a tak naše očekávání nebyla příliš velká. Nicméně Tomáš Hráček ze 3.S skončil na nádherném 22. místě. Martina Hanzalová ze 2.S přišla nabírat první zkušenosti s velkou soutěží. Protože má za sebou ještě krátkou dobu odborného studia, nemohla konkurovat starším soutěžícím.


Přesto všechno jsme přijeli z Českých Budějovic velmi spokojení a plní dojmů. A už se všichni těšíme na 16. ročník soutěže!!!

Ing. Marie Hrubošová


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město