Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Staroměstští studenti si nenechali ujít nové představení Slováckého divadla Chicago

vytvořeno: 28.6.2019, před 8 měsíci v rubrice Aktuality

Korupce, showbyznys a vraždy. To jsou hlavní témata amerického satirického jazzového muzikálu Chicago. Dvě kabaretní zpěvačky Roxie Hart a Velma Kelly, které zabily své milence, jsou uvězněny v chicagském vězení a čekají na soud. Pomocí bezohledného advokáta Billyho Flynna se z nich stanou přes noc celebrity. Všechny noviny o nich píší. Roxie s Velmou se přetahuji o slávu a vymýšlí stále nové a důmyslnější podvody, aby strhly pozornost tisku na sebe. Nakonec zkorumpovaný a zmanipulovaný soud uzná jejich nevinu. Obě jsou propuštěny z vězení, čímž ale pro ně skončila jejich popularita.

Žáci Střední odborné školy a Gymnázia ze Starého Města měli štěstí a mohli toto představení zhlédnout ve Slováckém divadle, kde mělo 22. 6. 2019  dlouho očekávanou premiéru. I přestože celé představení trvalo dvě a půl hodiny, tak se při něm nikdo nenudil. K vidění byly velmi dobře propracované taneční choreografie a chytlavé písně, které určitě rozpohybovaly ne jednoho diváka, krásné kostýmy, a především výborné herecké výkony.  

Děkujeme hercům ze Slováckého divadla za zpestření posledních školních dnů. A všem, kteří představení ještě neviděli, ho vřele doporučujeme.

Kateřina Kolková, 3. G


Spolupracujeme

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město