Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Soutěž talent pro firmy „T-PROFI“

vytvořeno: 26.2.2024, před 4 měsíci v rubrice Aktuality

Soutěž talent pro firmy "T-Profi" je určena pro studenty 2. ročníku SŠ, kteří vytvoří tým ze žáky ze základní školy. A jaký měli v letošním roce účastníci úkol? Ze stavebnice Merkur musel každý tým postavit závodní auto, startovací a průjezdovou bránu, garáž a dvě značky. Na výrobu byl stanoven čas 2h 30min. Závěrečným úkolem bylo projet na čas vyznačenou dráhu s vyrobenými překážkami a garáží bez kolize. Každý dotek překážky byl penalizován.

Náš tým tvořil kapitán (zástupce firmy Kovárna VIVA, a.s.), naši studenti Adam Dostalík, Michal Pokorný a Tomáš Stuchlík a žáci ZŠ Velký Ořechov, 5. ročník – Pavel, Michal a Olívie. 

Naši hoši se vrhli na výrobu závoďáku, ale občas si nepřečetli manuál a z toho pramenily konstrukční chyby. Spolupracovníci ze ZŠ nejprve něco přidržovali, ale později se vyprofilovali na konstruktéry garáže, značek a bran. Tento úkol zvládli i s trochou pomoci Tomáše perfektně, výrobky byly přesně podle návodu a pevně dotažené. Zato na autíčku se hochům nepodařilo dvě dírky spasovat do sebe a spojit šroubkem. Nesprávně také zafixovali na převodovce autíčka správný rychlostní stupeň, který občas vypadl a auto zůstalo nepohybné. Ztratili za to body a další body jsme ztratili nepovedenou jízdou řidiče, který se snažil jet co nejrychleji, ale třikrát boural do překážky…. Náš tým tak skončil na 6. místě. Nicméně naši zástupci hodnotili celou soutěž jako zajímavou a litují toho, že se příští rok nemohou účastnit. Týmu našich studentů moc děkujeme za odvahu a nasazení v průběhu soutěže.

Mgr. Radomír Tomášů


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město