Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Skvělé výsledky v krajských kolech chemické olympiády

vytvořeno: 10.5.2017, před 6 roky v rubrice Aktuality

Krajská kola chemické olympiády kategorií B a C již máme za sebou! Nejlepší řešitelé z naší školy porovnali své síly na krajské úrovni a dosáhli krásných umístění.

Krajského kola kategorie C (1. a 2. ročníky) se 12. dubna zúčastnila Lenka Bachanová, která zazářila v kole školním (dosáhla 90 % bodů). Ani v krajském se nenechala zahanbit a mezi 24 zúčastněnými se vyšvihla na 11. místo.

Do kategorie B (2. a 3. ročníky) konané 27. dubna byl pozván Tomáš Gryger, nejlepší řešitel školního kola. Také on předvedl skvělou formu a z 20 soutěžících obsadil rovněž 11. místo, tedy pozici v polovině žebříčku.

Výsledky obou representantů jsou působivé, zvláště když přihlédneme k obrovské konkurenci těch nejlepších mladých chemiků z celého Zlínského kraje. Náplní krajských kol bývá dvouhodinový test sestávající z podobných (a těžších) úloh jako v kole školním a praktická úloha kontrolující zvládnutí některé laboratorní metody a chemických výpočtů.

Všem jmenovaným děkujeme a blahopřejeme!

Poznamenejme ještě, že nejlepších výsledků v krajských kolech dosahují žáci Gymnázia Zlín, Lesní čtvrť. Do příštích let tedy máme jasný cíl.

Mgr. Marek Sas


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město