Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Skvělé druhé místo Hung Thanh NGUYENA ze 3.H

vytvořeno: 14.2.2020, před 4 roky v rubrice Aktuality

V úterý 11. 2. 2020 proběhlo na naší škole Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce, které se zúčastnili zástupci Gymnázia UH, Stojanova Gymnázia Velehrad a SOŠ a Gymnázia ve Starém Městě.

Německá olympiáda nabídla soutěžícím možnost poměřit a prověřit své jazykové schopnosti a dovednosti formou poslechového testu, analýzou textu a následnou konverzační částí. V té měli soutěžící předvést svou pohotovost a jazykovou zdatnost. Podkladem pro tuto část soutěže se stala témata zaměřená na běžné konverzační okruhy týkající se reálných životních situací. K nárokům kladeným na studující patří rovněž schopnost reagovat na předem neznámé výpovědi. Tyto výpovědi doplňuje následně situační dialog se členy poroty, v němž je soutěžícím nabídnut formou volně kladených dotazů reálný konverzační podnět, na který mají spontánně reagovat. Po absolvování těchto jednotlivých částí byly výsledky konverzační soutěže v letošním školním roce následující:

1. místo: Adéla Šebestová, Gymnázium UH
2. místo: Hung Thanh Nguyen, Gymnázium Staré Město
3. místo: Natálie Zemková, Gymnázium UH

Žáci byli na soutěž vzorně připraveni a předvedli skvělé výkony. Velké poděkování patří Hung Thanh Nguyenovi, který reprezentoval naši školu a v silné konkurenci si vedl velmi dobře. Skvělým úspěchem je jeho 2. místo a postup do krajského kola!

Všem soutěžícím velmi děkujeme.  Vítězům blahopřejeme!

Za sekci NJ
Helena Hlavačková


.

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město