Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Školní výlet na Maltu

Týden plný zážitků a poznání

vytvořeno: 29.5.2024, před 1 měsícem v rubrice Aktuality

V sobotu 18. května jsme se v ranních hodinách vydali autobusem od školy na letiště ve Vídni. Cesta probíhala v klidném duchu, abychom nabrali dostatek energie na náš let na Maltu. Po příjezdu na letiště jsme odbavili kufry a netrpělivě čekali na odlet na slunečnou Maltu. Po příletu jsme byli rozděleni do hostitelských rodin, kde jsme se měli možnost seznámit s našimi hostiteli. Společně s panem učitelem Chovancem jsme se pak vydali na procházku po městě a k pobřeží na místní pláž.

Následující den jsme se lodí vydali na ostrov Gozo, kde nás sice překvapil krátký déšť, ale ten nás neodradil od obdivování krás ostrova. V pondělí ráno nás čekalo rozdělení do skupin podle našich znalostí angličtiny a dopolední výuka, která se skládala ze dvou 1,5 hodinových lekcí s 30 minutovou přestávkou. Po výuce jsme vyrazili na krásnou pláž Golden Bay, kde jsme mohli prozkoumávat okolí nebo si zaplavat. Úterý probíhalo podobně, ale tentokrát jsme se vydali na pláž Mellieha. Ti aktivnější z nás putovali pěšky k vesnici Pepka námořníka a ke krásným útesům na pobřeží křištálově čirého moře.

Ve středu jsme si dopřáli odpočinek a každý měl možnost si naplánovat svůj den podle sebe – někteří šli na pláž, jiní obdivovali další krásy Malty. Ve čtvrtek jsme navštívili hlavní město Vallettu, které nás všechny ohromilo svou architekturou a historickou minulostí. V pátek nás čekal poslední den školy a následně slavnostní ceremoniál, kde jsme obdrželi jazykové certifikáty a drobné dárky od školy. Poté jsme se vydali do Petrova bazénu (oblíbená přírodní atrakce Malty) , čímž jsme zakončili náš poznávací program. Před námi byl poslední večer na Maltě, který každý z nás využil podle svého a užil si ho naplno.

Cesta domů začala brzo ráno, a tak jsme sedačky v letadle využili jako postele a snažili se trochu dospat. Ve Vídni na nás čekal autobus, který nás odvezl zpátky do Starého Města, kde nás už netrpělivě vyhlíželi rodiče.

I když týden utekl jako voda, užili jsme si ho naplno, poznali jsme novou kulturu, navázali nové vztahy a prozkoumali novou zemi. Děkujeme moc panu učiteli Chovancovi za to, že s námi cestu absolvoval, a doufáme, že se společně ještě někam podíváme.

Nela Stehlíková 2.H a Kateřina Kolaříková 3.A

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město