Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Školní kolo biologické olympiády

vytvořeno: 6.4.2021, před 3 roky v rubrice Aktuality

Už to vypadalo, že letos snad olympiáda z biologie nebude, ale naštěstí v půlce března přišli z kraje veškeré podklady a přesné instrukce k realizaci školního kola 55. BiO, které u nás proběhlo ve dvou dnech, jednak ve čtvrtek odpoledne 18. 3. pro kategorii A a později v pondělní odpoledne 22. 3. pro kategorii B.

Téma zůstalo stejné jako minulý rok, tedy „Nepřátel se nelekejme, na množství nehleďme!“, ale samozřejmě úkoly se změnily a také přizpůsobily k řešení v online režimu z pohodlí domova. Takže bez pokusů a mikroskopování, jen záludné teoretické úlohy s názvy Antibiotika v praxi či V jehličí, v jehličí… pro kategorii A nebo Obrana zvířátek a O Šípkové Růžence v kategorii B. Obě kategorie musely ještě vyplnit test a určit v poznávačce 11 rostlin a hub a 11 živočichů. Celkem mohl každý účastník dosáhnout na maximum 75 bodů.

A jak to dopadlo?

V kategorii těch starších, tedy A, si z 11 účastníků nejlépe vedla Miluše Friedelová ze 3.G, následovaná Eliškou Černou a Vendulou Šantavou, obě z 3.H. V kategorii B bylo sice účastníků poskrovnu, jen 3, ale i tak gratulujeme Kláře Luňákové z 2.H k 1. místu a Pavlu Bilíkovi a Elišce Lorencové, oběma z 1.G, děkujeme za účast. A doufáme, že se těm prvním podaří dostat do krajského kola.

Mgr. Irena Machová

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město