Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

S Erasmem v Portugalsku

Digitální výuka napříč Evropou

vytvořeno: 1.4.2019, před 5 roky v rubrice Aktuality

Jak viděly Erasmus v Portugalsku naše studentky

V sobotu 9. 3. 2019 konečně přišel čas na nás. Netrpělivě jsme odečítali dny, kdy konečně vyrazíme za dobrodružstvím do  krásné jižní země a to právě do Portugalska. Této báječné cesty jsme se mohli zúčastnit právě díky naší škole SOŠGSM, která je zapojená v projektu Erasmus+. Našeho projektu se účastní 5 států, včetně ČR. Každý stát je garantem jednoho přírodovědného předmětu a tak se hlavním tématem portugalského setkání stala geografie. Díky tak rozmanitému předmětu jsme se dozvěděli opravdu mnoho. Projekt se týkal digital tecahing, takže  se studenti z každé země snažili svůj program přizpůsobit mobilním telefonům, různým aplikacím nebo webovým stránkám.

Jsme studentky 3. ročníku  gymnaziální třídy, kde samozřejmě studujeme geografii a tento výlet nám dal opravdu mnoho. Dozvěděli jsme se spoustu novinek o tom, co vše můžeme využít ve výuce nejen geografie. Mimo workshopů jsme také navštívili spoustu krásných míst, pláže, mys sv. Vincence anebo překrásné město Faro.Jeden večer jsme se učili latinskoamerické tance, další ze zajímavých poznatků je určitě portugalská kuchyně a to v podobě všech mořských plodů o kterých v naší zemi ani nevíme .

Erasmus nám nejen zlepšil naši angličtinu či geografii ale díky tomuto projektu jsme mohli poznat kulturu a mentalitu Portugalska, spoustu nových kamarádů ze zahraničí, se kterými jsme řešili problémy či zajímavosti jejich zemí (Itálie, Švédsko, Rumunsko). Byl to týden plný zážitků a nových zkušeností do života a proto patří velké díky naší škole a dvěma paním učitelkám, bez kterých by to nebylo ono a to Mgr. Patočkové  a Mgr. Wasserbauerové.

Určitě máme na co vzpomínat a těšíme se na poslední meeting, který proběhne u nás, v České republice na přelomu měsíce dubna a května.


Michaela Marková, Michaela Tomaštíková, Eliška Hrušková, Vendula Zálešáková (studentky 3.G)

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město