Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Ruštináři opět v krajském kole

vytvořeno: 19.3.2019, před 5 roky v rubrice Aktuality

Vsetín se nachází v Beskydech, to znamená v horách. Potvrdilo nám to i počasí v den krajského kola konverzační soutěže v ruském jazyce na Masarykově gymnáziu právě v tomto městě 13.března 2019. V dopoledních hodinách, kdy se sjelo 23 účastníků  především z gymnázií a v nižší kategorii víceletých gymnázií a dvou základních škol z celého Zlínského kraje, se strhla hustá chumelenice, která si asi chtěla zahrát na pravou ruskou zimu.

V útulném a přátelském prostředí vsetínského gymnázia ale nikomu zima nebylo, spíše naopak. Žáci a studenti se zapotili při poslechu, popisu obrázků a vyprávění na vylosovaná témata. Konkurence v krajském kole bývá tvrdá a každé zaváhání znamená ztrátu cenných bodů. Jsme rádi, že se naši reprezentanti v této soutěži jako i v předchozích letech výborně uplatnili.

V kategorii SŠI. pro studenty, kteří se ruštinu učí ne více než tři roky, obsadila Tereza Klofáčová ze 2.H pěkné páté místo. Dominik Šrom ze 3.H byl na sedmém místě v kategorii SŠII., což jsou pokročilí. Oběma studentům blahopřejeme a děkujeme za kvalitní reprezentaci naší školy.

Mgr. Zdeňka Šupková


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město