Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Rodilý mluvčí v hodině ruského jazyka

vytvořeno: 23.3.2021, před 3 roky v rubrice Aktuality

Ve čtvrtek 18.března jsme měli v hodině ruského jazyka přednášku od paní Tatiany Savchenko z Univerzity Masarykovy v Brně. Pochází z Ruska, ale už 8 let žije v Česku. Učí se česky a já osobně si myslím, že je na tom velmi dobře.

Téma celé hodiny bylo oblečení. Tatiana pro nás měla přichystanou prezentaci, která byla plná slovíček, většina z nich pro mě byla nová. Společně jsme si je přečetli, naučili a následně jsme v sobě probudili trochu soutěžního ducha a šli jsme se proklikat na stupně vítězů při Kahootu, který nám Tatiana připravila. Troufám si říct, že to byla nejzábavnější část přednášky.

Ke konci hodiny na nás čekala ruská písnička, která byla vyloženě cílená pro mládež v našem věku. Tatiana nám to vtipně okomentovala "Я просто готовлю вас к жизни." Což v překladu znamená "Pouze vás připravuji na život." Z klipu písničky jsme si měli zapamatovat co nejvíce kusů oblečení a posléze se o ně podělit s ostatními.

Z hodiny si pamatuju nová slovíčka, která mi, alespoň doufám, zůstanou v hlavě co nejdéle. Celá hodina rychle utekla a jsem ráda, že jsme měli takovou možnost poznat někoho nového i v této nelehké době.

Petra Janků, 3.H


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město