Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Radost, smích a nová přátelství

EDISON WEEK 2018

vytvořeno: 6.3.2018, před 2 roky v rubrice Aktuality

Radost. Smích. Přátelství. Nové informace o šesti různých zemích. Konverzace v anglickém jazyce. To všechno doprovázelo naše studenty v rámci projektu Edison. Ve dnech 26.2. - 2.3. 2018 naši školu navštívilo 6 zahraničních studentů z různých koutů světa; z Indonésie, Tajwanu, Indie, Turecka, Číny a Gruzie. Dva chlapci a čtyři dívky měli za úkol seznámit studenty se svou zemí a kulturou. V hodinách mluvili o svých národních kostýmech a tancích, o jídle, které je typické pro jejich zemi, seznamovali nás s jejich hlavními městy a pohořími a obohacovali nás o spustu dalších zajímavých informací. 

A jaký byl jejich program po škole? Po pondělní ranní "opening ceremony" jsme se odpoledne našim hostům vydali ukázat naše sousední město Uherské Hradiště. V úterý byla na plánu návštěva Starého Města - přesněji Event centra a Jezuitského sklípku a čekal nás i náš největší sportovní výkon - výstup více než 200 schodů do vyhlídkové věže. Naše cesta pokračovala do Památníku Velké Moravy, kde jsme shlédli krátký dokument, a pak už bylo na řadě jen uvítání na radnici panem starostou a místostarostou. Ve středu mohl každý zvolit plány podle sebe, a tak si většina z nás zašla zahrát laser game. A najednou tady byl čtvrtek. A to znamenalo, že bylo načase se rozloučit. Sešli jsme se tedy večer ve vinném sklípku v Uherském Hradišti, zavzpomínali na uplynulý týden a poděkovali všem, kdo se na tomto projektu podíleli.

Pátek se nesl ve stylu smutku a radosti zároveň. Věděli jsme, že je načase říct sbohem a doufat, že se snad ještě někdy uvidíme. A na konci tohoto smutku čekají jen krásné vzpomínky na celý tenhle týden. Děkujeme všem, kdo se na projektu podíleli. Panu učiteli Chovancovi za možnost tohle zažít. A největší díky patří našim zahraničním přátelům - díky, že jste tady byli s námi!


Spolupracujeme

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město