Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Prkna, co znamenají svět

Netradiční návštěva Slováckého divadla studenty oboru stavebnictví

vytvořeno: 14.12.2016, před 3 roky v rubrice Aktuality

Ne, nejsme součástí žádné nové hry Slováckého divadla. Přišli jsme si pouze divadlo prohlédnout ze všech stran. Navrhování veřejných budov je totiž součástí výuky  pozemního stavitelství ve 3. ročníku.

A tak jsme se 18. listopadu vydali na naši oblíbenou scénu. Divadlem nás provedla paní Marcela Trčálková a my jsme si mohli prohlédnout místa, kde se obvykle pohybují herci, inspicient, nápověda, zvukař či osvětlovač. Vlásenkářky, maskérky a garderobiérky nám popsaly svoji úlohu při každém divadelním představení. V nahrávacím studiu nás čekal divadelní zvukař. Vysvětlil nám, jak se provádí korepetice. Mohli jsme zhodnotit akustické obklady, v divadelním sále pak veškeré protipožární obklady a závěsy. V dílně, kde se šijí kostýmy, nás zaujaly různé klobouky. Osahali jsme si rekvizity, vyzkoušeli paruky i klobouky. Kromě samotné budovy divadla jsme poznali, jak vypadá všední den herce, jaký je postup při studiu nové hry, jak se tvoří repertoár a jak se obsazují role.

A znalost toho všeho je nutná, aby bylo možné navrhnout funkční budovu divadla. A tomu se říká škola hrou! Všichni jsme odcházeli z divadla plni dojmů!


Spolupracujeme

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město