Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Premiéra v překladatelské soutěži

vytvořeno: 14.11.2019, před 4 měsíci v rubrice Aktuality

Ve dnech 31.10. a 1.11.2019 se poprvé zájemci z naší školy zapojili do Překladatelské soutěže pro středoškoláky, kterou pořádá Filozofická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci, a to hned ve všech jazycích vyučovaných na naší škole – tedy v jazyce anglickém, německém, ruském i francouzském.

V průběhu školního kola se museli soutěžící během 110 min popasovat se dvěma texty v souhrnném rozsahu jedné normostrany. Jeden text byl publicistického nebo uměleckého stylu a druhý text stylu odborného. Předmětem hodnocení byla samozřejmě věcná i gramatická správnost překladu, ale i styl a koherence textu.

A stupně vítězů? S překladem z anglického jazyka si nejlépe poradil Michael Blaha ze 3.G následován Julií Kotrlovou ze 4.G a Anetou Tomkovou ze 4.H. V německém jazyce uhájil těsné vítězství Martin Šípek ze 4.G před Eliškou Skramuskou a Viktorií Suchánkovou – obě ze 4.H. Za francouzský jazyk do dalšího kola pokračuje Natálie Hrušková ze 3.G a za jazyk ruský Tereza Klofáčová ze 3.H a dva zástupci 4.H – Natálie Vašťáková a Martin Slunečka.

Výše jmenovaní postupují do univerzitního kola, které se bude konat  8.–9. ledna 2020 v prostorách Univerzity Palackého. Přejeme jim hodně štěstí!:)

Mgr. Marcela Chovancová


Spolupracujeme

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město