Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Přednáška Stezka Českem

aneb jít může každý

vytvořeno: 23.11.2022, před 2 roky v rubrice Aktuality

Dá se zažít opravdové dobrodružství v naší malé české kotlině? Existuje ještě u nás pravá a nefalšovaná divočina? Můžu si zkusit trail aniž bych vycestoval(a) za hranice?  Odpovědi na tyto a mnohé další otázky se mohli žáci 3.G, 3.H a semináře geografie ze 4.GH dozvědět na přednášce zorganizované pouze pro ně ve středu 16.11. v prostorách naší školy.

Přednášejícím byl pan Martin Úbl - sympaťák , který procestoval půl světa a který s dálkovými přechody hor jen s batohem na zádech daleko od civilizace má četné zkušenosti. Vtipnou formou a s pomocí krásných fotografií nás seznámil nejen se svými cestami divočinou Evropy i Ameriky, ale i s projektem, který před pár lety rozjel se svými kamarády – Stezkou Českem.

Stezka Českem je nekomerční projekt party nadšenců, kteří se spojili s Klubem českých turistů a společně vám nabízí možnost vyrazit na krásnou a zajímavou cestu přes celou naši republiku. Na jejich webových stránkách naleznete veškeré potřebné informace k tomu, abyste mohli vyrazit: podrobnou kilometráž jednotlivých úseků, natrasované mapy, tipy, jak začít a vše další. A jak tvrdí pan Úbl – jít může každý. Stačí jen chtít.

Tak někdy na viděnou na Stezce!


Za organizátory přednášky
​Mgr. Marcela Chovancová


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město