Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Praha očima Radima Mikysky

aneb jak se měla 4.H v Praze

vytvořeno: 14.9.2017, před 2 roky v rubrice Aktuality

Celé dobrodružství započalo již v úterý 5. září, kdy se třída 4.H v brzkých ranních hodinách sešla na nádraží ve Starém Městě. Na Hlavní nádraží v Praze jsme přijeli okolo deváté hodiny. Celá třída pak potom šla za svou třídní, která nás zavedla do Základní školy Svatého Štěpána, kde jsme celé 2 noci přespávali. Spalo se sice na zemi a ve spacáku, ale to určitě nikomu nevadilo, protože lokace této školy byla naprosto ideální, byla totiž v samém centru Prahy a to pouze pár minut od Václavského náměstí.

První historická zastávka, která nás čekala, byla budova Parlamentu, kde jsme měli možnost nahlédnout do parlamentní komory, ve které právě probíhalo hlasování. Následovalo osobní volno, kterého většina z nás využila na nákupy. V podvečerních hodinách jsme se vypravili obhlédnout dech beroucí scenérii Prahy na Petřínskou rozhlednu.

Ve středu dopoledne jsme absolvovali naučnou prohlídku letiště Václava Havla, měli možnost vidět hangáry a dokonce i přistání letadel na drahách. Večer jsme shlédli Spalovače mrtvol ve Stavovském divadle.

Páteční ráno bylo velmi náročné a to hlavně proto, že se každý musel vecpat své spacáky, karimatky a nově zakoupené oblečení zpátky do příručních zavazadel. Předposlední historickou zastávkou byla budova Českého rozhlasu, kde se nás paní velmi vlídně ujala a stručně nás provedla historií a současností Českého rozhlasu. Poslední zastávkou byl památník Heydrichiády  a v podvečerních hodinách nás čekala cesta domů.

Exkurze do Prahy byla našim posledním společným školním výletem a myslím, že jsme si jej jako třída náležitě užili a v budoucnu budeme mít na co vzpomínat.

Radim Mikyska, 4.H


Spolupracujeme

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město