Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Praha očima Kateřiny Schneiderové

Třída 4.H v Praze

vytvořeno: 15.9.2015, před 9 roky v rubrice Aktuality

V úterý 8. září 2015 se žáci 4.G a 4.H tradičně vydali za dobrodružstvím směr Praha. Po neobvykle brzkém srazu a třech hodinách strávených ve vlaku se tyto dvě třídy ocitly na hlavním nádraží a každá se vydala svou cestou.

Na programu byla návštěva pražských pamětihodností. Po tři dny žáci více či méně naslouchali výkladům, četli z tabulí a desek, tvářili se, že dávají neustálý pozor a tiše následovali učitele či učené průvodce. Zdlouhavé výklady byly prokládány zábavnými chvílemi – legrací v divadle Bez zábradlí na představení „Blbec k večeři“, večerními akcemi ve městě a na hotelu či oblíbenými rozchody v okolí velkých obchodních domů. Místo srazu se pak proměnilo v módní přehlídku. Několik jedinců pak zaujal i Tančící dům s výstavou kreseb Káji Saudka, Památník Heydrichiády v Chrámu svatých Cyrila a Metoděje, prohlídka Poslanecké sněmovny, Židovského města nebo Národního divadla. Ti, kterým druhý den zbývalo dostatek sil, si vyběhli na Petřínskou rozhlednu, zatímco ti znavenější jim dole v klidu změřili čas. Žáci měli také příležitost zhlédnout slavná pražská místa, jako jsou Karlův most, Staroměstský orloj a známá pražská náměstí.

Nikdo nebyl zraněn, ztracen či otráven. Ani důsledné poučování o možných krádežích a strach ze ztráty cenností se nakonec nevyplnil. Jen únava se na mnohých projevovala, a tak se nikdo neostýchal posadit se třeba na nádraží na holou zem.

Vzpomínek na Prahu je spousta. Čtvrťáci byli na posledním společném výletě a Praha posloužila pro tuto příležitost skvěle.

Kateřina Schneiderová, 4.H

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město