Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Praha očima 4.H

vytvořeno: 22.9.2023, před 3 měsíci v rubrice Aktuality

Jako každou třídu ve 4. ročníku i naši 4.H čekal třídenní výlet do Prahy. V úterý, tedy první den třídního výletu, nás po cestě vlakem čekala pěší prohlídka Prahy. Viděli jsme všechny důležité a krásné historické památky, jako je Prašná brána, Pražský hrad, Karlův most nebo židovské synagogy. Zajímavými místy byla také Lennonova zeď společně s Beethovenovým platanem, metronom na Letné či Tančící dům. Po prohlídce jsme měli chvilku na osobní volno a poté nás čekala noční Praha.

Druhý den výletu začal prohlídkou ve znamení 2. světové války. Navštívili jsme Národní památník hrdinů heydrichiády a prohlédli si kostel sv. Cyrila a Metoděje včetně krypty, ve které se odehrával krutý boj o život po atentátu na Heydricha. Následovala pozitivnější část programu v podobě Neviditelné výstavy, která byla pro všechny zajímavým zážitkem. Při této výstavě jsme měli možnost poznat na vlastní kůži nelehký život nevidomých. Druhý den exkurze byl zakončen večerním představením Kytice od Karla Jaromíra Erbena v Národním divadle. Během představení jsme byli unešení nejen hereckými výkony, ale i interiérem divadla.

Výlet jsme poslední den zakončili prohlídkou Národního muzea, kde si každý z nás mohl najít své vlastní centrum zájmu. Po krásných 3 dnech v Praze jsme se plni dojmů vydali na cestu domů a návrat do reality.

Náš třídní výlet jsme si skvěle užili a na tyto společné zážitky budeme všichni velmi rádi vzpomínat.

Třída 4.H


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město