Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Postupujeme do republikového finále

Naši atleti a atletky obsadili 1. místo v krajském kole

vytvořeno: 6.10.2023, před 8 měsíci v rubrice Aktuality

Úspěšné úterý 27. září 2023 mají za sebou atletické týmy SOŠGSM. V krajském kole Středoškolského atletického poháru ve Zlíně skončili chlapci i dívky na prvním místě, což znamená i postup na MČR, které se uskuteční v Břeclavi.
Dívčí devítičlenný tým, který bojoval s velkým nasazením, se dočkal zaslouženého zlata. Děvčata makala a nechala na stadionu všechny své síly. Dokázala, že umí závodit a touží vítězit. O největší porci bodů se postaraly atletky, ale ani ostatní závodnice se nenechaly zahanbit a výraznou měrou přispěly k nejvyššímu bodovému součtu v soutěži. Závodilo se ve vrhu koulí, skoku do dálky a výšky, sprintu, štafetě a vytrvalosti. Počasí nám přálo a umožnilo dosažení výjimečných výkonů. Ve všech disciplínách jsme měli dobré obsazení a díky skvělým výkonům se nám podařilo v chlapecké kategorii o necelých 40 bodů zvítězit nad 2. v pořadí.


Poděkování patří všem závodníkům, kteří na ovále předvedli týmového ducha a zaslouženě vybojovali dvojí účast na republikovém finále, které se bude konat 11. října 2023 v Břeclavi. Tak nám držte palce!

Mgr. Branislav Horňák

Celá fotogalerie je zde.

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město