Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Postoupili jsme do celorepublikového finále!

vytvořeno: 4.10.2022, před 2 roky v rubrice Aktuality

Dne 29. 9. 2022 se uskutečnilo krajské kolo středoškolského poháru v atletice. Mezi sebou soupeřilo celkem 8 středních škol Zlínského kraje se svými nejlepšími žáky, přičemž většinu týmů tvořili registrovaní atleti a atletky. Naše studenty podpořil nakonec pouze jeden registrovaný atlet – Šimon Pekař, ostatní členové týmu dorostenců se skládali převážně z kvalitních hráčů 1.FC Slovácko. Velmi silná konkurence však studenty naší školy dokázala namotivovat k nepřekonatelným výkonům a družstvo dorostenců si tak vybojovalo 1. místo a postup do republikového finále v Břeclavi. Družstvo našich chlapců tedy získalo celkem 8238 bodů, což bylo nejvíce ze všech škol, a odneslo si zlaté medaile. Celkem 11 závodníků se svojí bojovností zasloužilo o zisk cenného kovu. Úchvatný výkon 6,72 m ve skoku do dálky předvedl ostřílený favorit atletiky Slovácké Slavie Šimon Pekař. V běhu na 60 m zvítězil v 2. rozběhu Vlastimil Hrdlička s časem 7,52 vteřin. Ve 3. rozběhu zvítězil se 3. nejlepším časem v běhu na 60 m Tomáš Kapitánik s časem 7,54 vteřin. Štafetová sestava našich dorostenců získala svým výkonem 2. místo v tabulce.

Nominace dorostenci – Šimon Pekař, Vlastimil Hrdlička, Tomáš Kapitánik, Šimon Kopunec, Adam Dostalík, Matěj Semančík, Michal Tabara, Denis Kocman, Lukáš Novotný, Petr Talanda, Filip Horehleď.

I přesto, že týmu dorostenek naší školy se nakonec nepodařilo dosáhnout na medaile, skončily na krásném 5. místě a jejich výkony byly ohromující. Vedení tabulky dosáhly naše atletky v disciplínách běh na 60 m – 3. rozběh – Adéla Fusková s výkonem 8,44 vteřin, běh na 200 m – 2. rozběh – Adéla Hříbková s výkonem 29,05 vteřin, běh na 800 m – Tereza Fusková a vrh koulí – Viktorie Stašková s nádherným výkonem 12,67 m. Bodově to na medailové umístění bohužel nestačilo a stupně vítězů obsadila konkurence. Holkám to však rozhodně neubralo na úsměvu a na jejich výkony jsme náležitě pyšní.

Nominace dorostenky – Viktorie Stašková, Adéla Hříbková, Adéla Fusková, Tereza Fusková, Aneta Jurigová, Patricie Burdová, Valerie Pokorná.

Po celou dobu závodů panovala na stadionu přátelská a pozitivní atmosféra, kterou ještě vylepšilo slunečné počasí. Euforie z vítězství při vyhlašování výsledků byla pro všechny nezapomenutelným zážitkem. Poděkování patří všem závodníkům, kteří na ovále předvedli, jak se dokážou poprat o body.