Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Ondra Klíger získal 5. místo na mistrovství ČR

Gratulujeme nejlepšímu truhláři Zlínského kraje

vytvořeno: 28.2.2020, před 4 roky v rubrice Aktuality

Na výstavišti v Brně proběhlo ve středu 27. 2. 2020 při příležitosti mezinárodního veletrhu nábytku a interiérového designu MOBITEX finálové kolo 3. ročníku Mistrovství České republiky oboru truhlář.

Jedná se o celostátní soutěž jednotlivců, do jejíhož brněnského finále postoupilo 13 vítězů předchozích regionálních kol proběhnuvších v rámci jednotlivých krajů ČR, k nimž se přidalo i 8 žáků ze Slovenska, Polska a Maďarska. Vítězem a reprezentantem Zlínského kraje byl žák naší školy Ondra Klíger.

Vlastní finále soutěže zahrnovala 5 hodin trvající praktickou část. Spočívala ve zhotovení dětské židličky s opěradlem ze smrkového masivu.

Výkony žáků hodnotila odborná komise tvořená odborníky z praxe dle předem stanovených kritérií. Nakonec se mistrem ČR v oboru truhlář stal soutěžící z Jihomoravského kraje. Ondra se mezi nejlepšími mladými truhláři v republice neztratil a vybojoval krásné páté místo. Potvrdil tak, že naši truhláři mají velmi dobré dovednosti a neztratí se ani v mezinárodním měřítku.

Na závěr bych chtěl Ondrovi poblahopřát a poděkovat za skvělou reprezentaci naší školy!

Miroslav Umlauf


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město