Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

Okresní kolo olympiády v německém jazyce

vytvořeno: 17.2.2018, před 2 roky v rubrice Aktuality

Střední oborná škola a Gymnázium ve Staré městě byla i letos, stejně jako v předchozích letech, pořadatelem a organizátorem okresního kola olympiády v německém jazyce.  Soutěže, která se uskutečnila 14. února 2018, se zúčastnili zástupci GUH, Gymnázia Velehrad, Gymnázia JAK v Uh. Brodě a samozřejmě také naši studenti.

Soutěž se skládala ze dvou částí. V prvním bloku prokázali soutěžící své jazykové schopnosti v poslechu cizojazyčných textů. V další, konverzační části, se jednotliví účastníci představili porotě při prezentaci vylosovaného tématu, popisu obrázku a spontánních konverzačních reakcích na porotou kladené dotazy.

Podle předem stanovených kritérií a bodového součtu, bylo stanoveno pořadí soutěžících následně: Na prvním místě se umístila Adriana Turková z GUH, na druhém Andrej Hrubčo z JAK Uh. Brod, třetí místo obsadila Tereza Nevařilová, rovněž z GUH. Skvělé čtvrté místo v těžké konkurenci vybojoval náš student, žák teprve 1. ročníku, Nguyen Thanh Hung, kterému velmi děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Všem zúčastněným děkujeme za zodpovědný přístup k soutěži, blahopřejeme ke skvělým výkonům a postupujícím přejeme plno sil a štěstí v krajském kole.

Za organizátory Mgr. Zuzana Kohoutová a Mgr. Helena Hlavačková, Ph.D


Spolupracujeme

© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město