Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Staré Město, Velehradská 1527

O vodě v Berlíně

Další mezinárodní setkání projektu Erasmus+: Comenius

vytvořeno: 15.10.2015, před 9 roky v rubrice Aktuality

Acqua, Wasser, água, aigua, ūdens, su, вода, eau, voda. Tak zní hlavní téma projektu Erasmus, jehož další část se uskutečnila v německé metropoli Berlíně, v jazycích účastníků z devíti zemí. Při různorodých aktivitách ale bylo slyšet spíše water, protože jednacím jazykem byla angličtina. Naši zástupci, Jirka Šimek, Nikola Horníček a Matyáš Chovanec, patřili k nejaktivnějším. Uplatnili se při prezentaci plakátů vytvořených našimi žáky v hodinách výtvarné výchovy, při analýzách vzorků vody z příměstského jezera a dokonce při studiovém nahrávání písně o vodě v deseti jazycích.

Německé setkání bylo zaměřeno na znečišťování vody, takže nechyběla ani návštěva největší berlínské čističky nebo unikátního lodního výtahu na řece Odře. V odpoledních hodinách byl dostatek času i na poznávání historie a současnosti životem kypícího a pulzujícího velkoměsta. Berlín se nám představil jako otevřené multikulturní město s atmosférou svobody a tolerance. Tento dojem umocnily i právě probíhající oslavy 25. výročí sjednocení Německa, jejichž součástí jsme mohli být i my.

Bohatší o nové vědomosti, zážitky i přátelství jsme se po nabitém týdnu vraceli domů. Další pokračování projektu se odehraje v dalekém Istanbulu. Mimochodem, intenzivní studium cizích jazyků se rozhodně vyplatí!

                                                                                                                                                                                             Mgr. Pavel Palička 


© Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město